نماینده ادوار مجلس گفت: مردم نمی‌دانند فردا چه خواهد شد؛ اساسا مردم نمی دانند نگاه دولت به فردا چه هست که براساس آن امیدوار باشند که اوضاع اقتصادی بهتر می شود.

یوسفیان ملا: مردم نمی‌دانند برنامه دولت برای فردا چیست
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نماینده ادوار مجلس گفت: مردم نمی‌دانند فردا چه خواهد شد؛ اساسا مردم نمی دانند نگاه دولت به فردا چه هست که براساس آن امیدوار باشند که اوضاع اقتصادی بهتر می شود.

دولت می گوید «ساحل امید نزدیک است» اما مردم در تأمین کالاهای اساسی درمانده اند. حال سئوال پیش می آید که آینده اقتصاد کشور چقدر امیدوار کننده است.

عزت الله یوسفیان ملا در گفتگو با نامه نیوز درباره آینده اقتصاد کشور گفت: سالی که نکوست از بهارش پیداست. باید براساس تدبیر و برنامه ریزی نشانه هایی به چشم آید که بگوییم اتفاقاتی در آینده خواهد افتاد و بر اثر آن اتفاقات اوضاع اقتصادی کشور خوب خواهد شد.

وی افزود: اگر فروش نفت، میعانات گازی یا جذب سرمایه گذاری خارجی روند افزایش به خود بگیرد، می توانیم به آنها استناد کنیم و نتیجه بگیریم که به واسطه افزایش درآمد کشور اوضاع اقتصادی بهتر خواهد شد، در واقع باید افقی را در آینده ببینیم تا بتوانیم درباره آن صحبت کنیم اما دولت هنوز چیزی را در این زمینه ها اعلام نکرده است.

این تحلیلگر مسائل اقتصادی با اشاره به کالاهای یازده گانه اساسی مورد نیاز جامعه، یادآور شد: حداقل اتاق بازرگانی نیز گزارش امیدوارکننده ای نمی دهد که به فرض در آینده وضعیت صادرات کشور رونق می گیرد و با بازگشت پول صادرات، مشکلات اقتصادی کشور به ویژه در حوزه تأمین ارزاق و کالاهای اساسی حل خواهند شد.

وی افزود: اگر گزارش های امیدوارکننده همراه با نشانه های ملموس از آثار این گزارش ها می بود، قاعدتا آستانه تحمل جامعه بیشتر می شد چون مردم با دیدن بهتر شدن اوضاع درآمدی کشور به این جمع بندی می رسیدند که شرایط اقتصادی در حال بهتر شدن است ولی چنین گزارش هایی هنوز ارائه نشده اند.

یوسفیان گفت: مردم نمی‌دانند فردا چه خواهد شد؛ اساسا مردم نمی دانند نگاه دولت به فردا چه هست که براساس آن امیدوار باشند که اوضاع اقتصادی بهتر می شود.