سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی فصلی به این استان، احتمال وقوع سیل وجود دارد.

هشدار وحشتناک هواشناسی | وقوع سیل در استان فارس
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی فصلی به این استان، احتمال وقوع سیل وجود دارد.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی فصلی به این استان، در مناطق جنوب و جنوب شرق شاهد بارش‌های رگباری باران و رعد و برق خواهیم بود همچنین احتمال وقوع سیل در استان فارس نیز وجود دارد.

فرهاد سعدی، اظهار داشت: فعالیت این سامانه که از ساعت‌های بعد از ظهر و اوایل شب روز جمعه ۱۳ مردادماه جاری وارد استان ‌شده، اواخر روز یکشنبه پانزدهم پایان می‌یابد.

او ادامه داد: این سامانه به ویژه شهرستان‌های لار، اوز، گراش و داراب را بیشتر تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: به منظور ایجاد آمادگی برای مقابله با حوادث احتمالی، به فرمانداران شهرستان‌های مذکور و همچنین دستگاه‌های عضو ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، شهرداری شیراز و شهرداری‌های شهرهای تابعه آماده باش داده شده است.

سعدی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود که با توجه به احتمال وقوع سیل در مسیل‌ها و همچنین وقوع صاعقه، از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها، حضور در ارتفاعات و پارک خودرو در کنار درختان خودداری کنند.