یک فعال سیاسی گفت: هر کجا مردم حضور داشته‌اند، موفق بوده‌ایم و هرکجا نبوده‌اند دچار مشکل شده‌ایم.

از همه گروه‌ها برای اظهارنظر دعوت شود تا انتخاباتی پرشور را شاهد باشیم
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: تعداد نفراتی که در ثبت‌نام اولیه انتخابات حضور پیدا کردند به طرز جالب توجهی بالاست؛ این در حالی است که در ماه‌های اخیر برخی جریان‌های ضدانقلاب سعی می‌کردند چنین القاء کنند که انتخابات مجلس پیش رو کم رمق خواهد بود اما تا اینجای کار نشانه‌ها حکایت از انتخاباتی پر شور در اسنفندماه سال جاری است.

حسین ابراهیمی، فعال سیاسی، درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «مقدمات خوبی برای حضور حداکثری چهره‌های سیاسی و مردم در انتخابات فراهم شد؛ از عملکرد صداوسیما تا وزارت کشور و همه مسئولان که برنامه‌ریزی خوبی انجام دادند. اکنون می‌بینیم که افراد بها داده می‌شود و شخصیت‌شان حفظ می‌شود. همین که صداوسیما دست افراد را باز گذاشت تا بیایند و نظراتشان را چه انتقادی، چه اعتراضی و چه در قالب راهنمایی و تذکر به مسئولان و هرچه که در دل داشتند، بیان کنند، باعث شد تا فضای انتخاباتی شکل بگیرد. نظام نشان داد صداهای مختلف را می‌شنود و ما نظامی یک‌جانبه‌نگر نداریم و همه می‌توانند حرف‌هایشان را بیان کنند».

او ادامه داد: «نظام میدان را باز کرد تا همه بیایند و همه حرفشان را بزنند. چنین فضایی باعث شد که همه تشویق به حضور در میدان انتخابات شوند. باید این روند ادامه یابد و صداهای مختلف شنیده شود. نباید این طور باشد که فقط یک حزب دیده شود و باید تا روز انتخابات همه در صحنه باشند. من باور دارم باید از دانشگاهیان و صاحب‌نظران و کسانی که حرفی نو دارند؛ چه موافق و چه مخالف دعوت شود تا حرف‌هایشان را بزنند و مردم حرف‌های مختلف را بشنوند تا دریابند که نظام با هیچ گروهی غرضی ندارد؛ البته اگر به اصل نظام باور داشته باشد که در نهایت شاهد انتخاباتی پر شور باشیم».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «انتخابات پر شور دشمن را ناامید می‌کند. تا اینجای کار مسئولان در امر انتخابات به منویات مقام معظم رهبری جامه عمل پوشانده‌اند و انتظار می‌رود در ماه‌های باقی‌مانده تا انتخابات هم بر اساس رهنمودهای ایشان حرکت کنند تا انتخاباتی پرشور و در عین حال بی‌حاشیه برگزار شود تا هم مشروعیت نظام به رخ جهانیان کشیده شود و هم تأکیدات رهبر انقلاب اسلامی و حضرت امان(ره) مبنی بر ضرورت حضور مردم در تصمیم‌گیری‌ها محقق شود».

ابراهیمی در پایان گفت: «هر کجا مردم حضور داشته‌اند، موفق بوده‌ایم و هرکجا نبوده‌اند دچار مشکل شده‌ایم. در هشت سال دفاع مقدس مردم بودند که توفیق حاصل شد و اگر امروز هم مردم در صحنه باشند، حتما پیروز می‌شویم. باید همه مسئولان بکوشند تا انتخاباتی پرشور برگزار شود تا نتایج مثبتش به همه مردم و کشور اسلامی‌مان برسد».