رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: با توجه به گرمای هوا در شهرستان مهران ۳۰ هزار و ۴۰۱ نفر دچار گرمازدگی شده اند.

گرمازدگی بیش از ۳۰ هزار نفر در مرز مهران
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: با توجه به گرمای هوا در شهرستان مهران ۳۰ هزار و ۴۰۱ نفر دچار گرمازدگی شده اند.

صیدنور علیمردانی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایلام، عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: از تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ لغایت ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ به تعداد ۱۸۷۴۳۰ مورد خدمت رسانی شده که از این تعداد ۶۲۰ نفر دچار تروما و ۱۸۶۸۱۰ نفر دچار مشکلات پزشکی بوده اند.

صیدنور علیمرادی ادامه داد: در این مدت ۸۳۲۷ تماس با ۱۱۵ برقرار شده که ۳۰۹۲ مورد از آنها منجر به اعزام آمبولانس شده است. همچنین ۱۸۳۶۶۳ نفر توسط پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی در محل درمان شده اند.

علیمرادی افزود: با توجه به گرمای هوا در شهرستان مهران ۳۰۴۰۱ نفر دچار گرمازدگی شده اند که لازم است زائرین عزیز درباره ی راهکار های پیشگیری از گرمازدگی توجه ویژه ای داشته باشند.

 رئیس اورژانس ایلام خاطرنشان کرد: اورژانس هوایی مستقر در پایانه مرزی، توان عملیاتی استان را خصوصا در مواقع شلوغی و تجمعات افزایش داده است و تا کنون ۱۴ مورد فراخوان بالگرد برای انتقال مصدومین اورژانسی انجام شده است. همچنین برای تخلیه تخت های بستری مراکز درمانی ایلام، با همکاری نیروی هوایی ارتش یک سورتی پرواز هواپیمای C130 انجام شد که طی آن تعداد ۳۰ مصدوم به بیمارستان‌های تهران منتقل شدند.

وی در مورد مصدومین حوادث کشور عراق گفت: تا این لحظه ۲۷۳ مددجو از خارج مرز ایران تحویل پرسنل اورژانس مستقر در پایانه ی مرزی شهید قاسم سلیمانی شده است‌.