فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران با وجود کارکنان غیور و ولایی خود، امنیت را نه فقط به ایران بلکه به تمام کشورهای منطقه هدیه کرده است.

دریادار ایرانی: اقتدار دفاعی‌ ایران اسلامی موجب امنیت منطقه شده است
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران با وجود کارکنان غیور و ولایی خود، امنیت را نه فقط به ایران بلکه به تمام کشورهای منطقه هدیه کرده است.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش در جمع دانشجویان بیست و یکمین دوره جامعه‌پذیری نظامی مشترک دانشگاه‌های افسری ارتش در مرکز آموزش ۰۱ شهیدان سرباز نزاجا با تاکید بر جایگاه والای نظام اسلامی ایران در جهان گفت: نقطه عطف این جایگاه، زمانی رقم خورد که رزمندگان نیروهای مسلح در دفاع مقدس در کنار مردم، مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادند و اجازه ندادند حتی قطعه‌ای از خاک این کشور، در این جنگ نابرابر جدا شود.

وی خطاب به دانشجویان، اظهار داشت: حضور در ارتش و پوشیدن لباس مقدس سربازی، افتخار بزرگی است و باید با عمل به منویات فرماندهی معظم کل قوا(مدظله‌العالی)، موجبات پیشرفت کشور را فراهم آورید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه آموزش‌های نظامی، علمی و مذهبیِ این دوره در تبدیل جوانان به افسران انقلابی بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروزه به عنوان ارتشی مکتبی شناخته می‌شود که نه تنها در دل مردم کشور بلکه در دل مردم منطقه و جهان نیز جای دارد و همواره تمام تلاش خود را در عرصه‌های مختلف دفاعی و مردم‌یاری انجام داده است.

امیر دریادار ایرانی به موفقیت چشم‌گیر ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش اشاره و تاکید کرد: کارکنان این ناوگروه بالغ بر ۶۵ هزار کیلومتر را در مدت زمان ۸ ماه طی کرده و با گذر از اقیانوس‌های آرام و اطلس و دریای عمان، این ماموریت را به سرانجام رساندند و با موفقیت به وطن بازگشتند. در واقع این اتفاق، برگ برنده و افتخاری نه فقط برای ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه منطقه و فرا منطقه، بلکه برای جهان اسلام است.

وی با اشاره به ضرورت موضوع سازندگی و توسعه کشور توسط جوانان عنوان کرد: توسعه و ارتقای روزافزون کشور امروز بر دوش یکایک شما جوانان گرانقدر است؛ بنابراین در این راه باید به صورت شبانه‌روزی تلاش کنید و با فداکاری‌های خود نسبت به آبادانی هرچه بیشتر کشور گام بردارید تا به زودی شاهد توسعه و پیشرفت‌های چشم‌گیر و بیشتری در کشورمان باشیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: شما جوانان باید با تاسی از فرهنگ غنی دفاع مقدس، جا پای فرماندهان حال حاضر ارتش بگذارید و چشم‌انداز روشنی را برای نیروهای مسلح رقم بزنید.

امیر دریادار ایرانی در پایان خاطرنشان کرد: امروزه ارتش جمهوری اسلامی ایران با وجود کارکنان غیور و ولایی خود، امنیت را نه فقط به ایران بلکه به تمام کشورهای منطقه هدیه کرده است و این مهم منجر شده که دشمنان جرأت تعرض به هیچ مرز آبی و خاکی کشورمان را نداشته باشند.