یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: حمله حماس به رژیم صهیونیستی نشان داد، اقتدار اسرائیل پوشالی دارد.

جنگ فرسایشی شود، به نفع اسرائیل و آمریکا نخواهد بود
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: رژیم صهیونیستی در غزه جنایت می‌کند و غربی‌ها با محوریت آمریکا حمایت. حالا هم آمریکایی‌ها دو جنگنده اف۱۶ به منطقه آورده‌اند تا بیش از پیش حمایت خود از صهیونیست‌ها را ثابت کنند.

امیررضا واعظ آشتیانی، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «حمله حماس به رژیم صهیونیستی نشان داد، اقتدار اسرائیل پوشالی دارد. همواره غربی‌ها می‌خواستند اسرائیل را ابرقدرت نظامی در منطقه نشان دهند و می‌گفتند با وجود گنبد آهنین هیچکس نمی‌تواند به اسرائیل نزدیک شود اما حمله حماس همه این ادعاها را نقش بر آب کرد».

او ادامه داد: «فرستادن جنگنده‌هایی از سوی آمریکا به منطقه هم ثابت‌کننده پوشالی‌بودن اسرائیل است زیرا امروز همه می‌دانند اسرائیل به تنهایی یک روز هم در مقابل خماس دوام نمی‌آورد. از سوی دیگر انجام عملیات طوفان‌الاقصی نشان داد موساد هیچ کاری از دستش برنمی‌آید و همه ادعای رژیم صهیونیستی در حوزه مسائل امنیتی دروغ‌بودنش ثابت شد. به هر خال رژیم صهیونیستی در تمام هفتادسال جنایتش باد کاشت و حالا طوفان درو می‌کند».

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی همچنین بیان کرد: «این را هم بگویم که اقتدار آمریکایی‌ها هم پوشالی است و خودشان می‌دانند اگر‌ وارد جنگ شود، پوشالی‌بودنشان بر همه روشن می‌شود. این حرکات مانند آوردن جنگنده یا ناو هم حمایت‌های نمایشی است. ضمن اینکه بایدن انتخابات ریاست‌جمهوری را در پیش دارد و حتما ریسک جنگ را نمی‌پذیرد. سران کشورهای اروپایی هم که به اراضی اشغالی می‌روند، نماینده مردمشان نیستند بلکه نمایندگان مافیای آمریکا هستند و به تحبار آمریکا به رژیم صهیونیستی سفر می‌کنند».

 واعظ آشتیانی در پایان گفت: «مردم دنیا به هیچ وجه نگاه مثبتی به اسرائیل ندارند و امروز این رژیم در بدترین شرایط خودش نزد افکار عمومی دنیا قرار دارد. مطمئن باشید اگر جنگ فرسایشی شود، به نفع اسرائیل و آمریکا نخواهد بود زیرا آمریکا ضربات سنگین اقتصادی را متحمل می‌شود و رژیم صهیونیستی هم‌نمی‌تواند از پس‌ مدیریت جنگ برآید».