یک نماینده مجلس گفت: هرچه جنگ ادامه می‌یابد تنفر جامعه جهانی هم از صهیونیست‌ها بیشتر می‌شود.

صهیونیست‌ها توان جنگی طولانی را ندارند
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: جنگ رژیم صهیونیستی و غزه ادامه دارد. بسیاری باور دارند بعد از سخنان سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، معادلات جنگ در منطقه تا حدی تغییر کرد؛ به طوری که آمریکایی‌ها رسما اعلام کردند نمی‌خواهند جنگ به لبنان کشیده شود.

محمدحسن آصفری، نماینده مجلس و تحلیلگر مسائل سیاست خارجی، درباره وضعیت کنونی جنگ رژیم صهیونیستی و غزه به «مثلث‌آنلاین» گفت: «روش‌هایی که صهیونیست‌ها پیش گرفته‌اند حتما آنها را اهدافشان نمی‌رساند. صهیونیست‌ها توان مقابله با حماس را نداشتند و ندارند و در نهایت هم سرنوشتشان مشابه آنچیزی می‌شود که در جنگ 33روزه با حزب‌الله لبنان بر سرشان آمد. و مجبور به عقب‌نشینی می‌شوند».

او ادامه داد: «ادامه بمباران غزه از سوی صهیونیست‌ها نشان از عجز و ناتوانی آنها دارند. آنها می‌خواهند اعتراضات عمومی در غزه ایجاد کنند اما باید بدانند مردم غزه متحدند و بمباران غزه صرفا انزجار دنیا از اسرائیل را بیشتر می‌کند».

این نماینده مجلس همچنین بیان کرد: «هرچه جنگ ادامه می‌یابد تنفر جامعه جهانی هم از صهیونیست‌ها بیشتر می‌شود. آنها هم در افکار عمومی شکست خورده‌اند و هم در حوزه نظامی آنقدر ضعیف‌اند که نمی‌توانند جبهه تازه‌ای چه در لبنان یا هر جای دیگری باز کنند. رفتارهای کنونی رژیم صهیونیستی و ادامه بمباران غزه ناشی از ناتوانی و عصبیت این رژیم از پیروزی‌های حماس دارد».

آصفری در پایان گفت: «من بعید می‌دانم که جنگ طولانی شود زیرا صهیونیست‌ها توانایی جنگی طولانی را ندارند سخنان آقای سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان هم نشان داد که محور مقاومت چه توانی برای مقابله با رژیم صهیونیستی دارد و این اطمینان را ایجاد کرد که صهیونیست‌ها قادر نخواهند بود در هیچ جبهه تازه‌ای جنگ راه بیندازند به طوری که خود آمریکایی بعد از سخنان دبیرکل حزب‌الله گفتند که دنبال گسترش جنگ نیستیم».