رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با تاکید براینکه کشتار کودکان و غیرنظامیان در غزه هیچ توجیهی ندارد، گفت: اسرائیلی‌ها دروغگویی را خوب بلد هستند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش بامداد شنبه ایرنا از خبرگزاری سما فلسطین، اردوغان که به آلمان سفر کرده است در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با اولاف شولتس صدراعظم آلمان، گفـت: کودکان، زنان و افراد سالخورده در غزه کشته می‌شوند و هیچ جایی در این باریکه نیست که در معرض حمله و بمباران نباشد.

وی افزود: آنچه در هفتم اکتبر اتفاق افتاد، سرآغاز جنگ نبود و هیچ تناسبی بین قدرت (رژیم) اسرائیل و حماس وجود ندارد.

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد: (رژیم) اسرائیل به دروغ ‌پردازی متوسل شده است و از خارج حمایت دریافت می‌کند و کشتار کودکان و غیرنظامیان هیچ توجیهی ندارد.

اردوغان همچنین با بیان اینکه همه در مورد اسرای اسرائیلی در غزه سخن می‌گویند اما کسی از اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیلی حرفی نمی‌زند، گفت: با آلمان و دیگر طرف‌ها می‌توانیم در تلاش برای آتش‌بس انسانی در غزه باشیم.

وی افزود: آیا (رژیم) اسرائیل اکنون سلاح اتمی در اختیار دارد؟ قطعا بله، اما اگر از اسرائیلی‌ها بپرسید به آن اذعان نمی‌کنند چون آن‌ها دروغگویی را خوب بلد هستند.

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد: اسرائیلی‌ها تا این لحظه ۱۳ هزار کودک و زن و فرد سالخورده را به شهادت رساندند، تقریبا همه جا را ویران کردند و دیگر چیزی به اسم منطقه امن در غزه وجود ندارد.

اردوغان همچنین گفت: چاره‌ای جز راه حل دو کشوری و تشکیل کشور فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

حمایت امنیتی و نظامی غرب به ویژه ایالات متحده آمریکا از اسرائیل به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی به این رژیم برای کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است.