ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در مورد عملیات طوفان الاقصی گفت: در این عملیات ۵۰ پایگاه اسراییل به تسخیر مقاومت درآمد و مقاومت موفق شد سرورهای اطلاعاتی اسرائیل را به داخل غزه بیاورد که در این سرور ها نام بسیاری از جاسوسان رژیم صهیونیستی حتی جاسوس های داخل ایران وجود داشت.

شناسایی شبکه جاسوسی اسراییل در ایران
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در مورد عملیات طوفان الاقصی گفت: در این عملیات ۵۰ پایگاه اسراییل به تسخیر مقاومت درآمد و مقاومت موفق شد سرورهای اطلاعاتی اسرائیل را به داخل غزه بیاورد که در این سرور ها نام بسیاری از جاسوسان رژیم صهیونیستی حتی جاسوس های داخل ایران وجود داشت.

صدوچهارمین نشست ماهیانه جامعه اسلامی مدیران با محوریت تحلیل تحولات غزه برگزار شد .ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این نشست در خصوص تشریح تمدید آتش بس در کرانه باختری رود اردن گفت: موضوع اصلی این آتش بس مبادله اسرا و ورود کمک های بشر دوستانه به نوار غزه است هدف اصلی مبادله این است که تمام جهان بدانند ما گروگان‌هایی نزد اسراییل داریم.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با بیان اینکه حجم عظیمی از اسرای فلسطینی در اسارات رژیم غاصب قدس و تحت شکنجه های شدید هستند، خاطرنشان کرد: در میان اسرا شمار قابل توجهی از زنان، کودکان، کهنسالان و بیماران هستند ما به سخنان و مواضع منافقانه غرب می رسیم که خواستار آزادی ۲۵۰ صهیونیست نظامی هستند و این درحالی است که تمام مردم فلسطین سالهاست در حصر اسرائیل به سر می برند.

ابوشریف تصریح کرد: هدف از عملیات طوفان الاقصی تلاشی برای نقش برآب کردن توطئه علیه فلسطین بود، رژیم صهیونیستی در چارچوب توافق ابراهیم در تلاش برای عادی سازی روابط با کشورهای عربی و اسلامی بود در این توطئه که با محوریت آمریکا و کشورهای عربی صورت گرفت دشمن انگاری جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار قرار داشت.

نماینده جنبش جهاد اسلامی افزود: دستاوردهای عملیات طوفان الاقصی بیش از حدتصور است زیرا تصور نمی شد تمام سازمان های اطلاعاتی جهان در خواب باشند ۵۰ پایگاه اسراییل به تسخیر مقاومت درآمد و بسیاری از نظامیان کشته شدند در این عملیات مقاومت موفق شد سرورهای اطلاعاتی اسرائیل را به داخل غزه بیاورد در این سرور نام بسیاری از جاسوس ها حتی جاسوس های داخل جمهوری اسلامی ایران وجود داشت.

وی با تأکید بر اینکه این عملیات چهره حقیقی اسرائیل را افشا کرد گفت: این عملیات نشان داد رژیم صهیونسیتی به تنهایی قادر به ادامه حیات نیست حتی شاهد حضور بایدن در اتاق عملیات جنگ رژیم صهیونسیتی بودیم جامعه صهیونیستی تا قبل از هفت اکتبر به ساختار اطلاعاتی خود اطمینان داشت و این اطمینان بعد از عملیات سلب شد.

ابوشریف عملیات طوفان الاقصی را ضربه مهلکی بر اقتصاد اسرائیل و صنایع و کشاورزی این رژیم برشمرد و یادآور شد: امروز این رژیم محبوبیت خود در غرب را از دست داده و رهبران غربی در جلسات خصوصی خود اذعان می‌کنند این رژیم بار سیاسی اقتصادی برای آنها شده است .

نماینده جهاد اسلامی اضافه کرد: رژیم صهیونسیتی این عملیات خود را شمشیر های آهنین نامید اما خون کودکان فلسطینی بر آن پیروز شد، این رژیم به دنبال پیروزی است چون در غیر این صورت عوامل آن به مسلخ خواهند رفت و پس از جنگ غزه هم مشکلات داخلی آنها بیشتر می شود.

وی افزود: ما هم اکنون به دنبال آتش بس دائم هستیم، تا این عملیات تبدیل به یک فتح بزرگ و نابودی برای رژیم جنایتکار صهیونیستی شود.

در ادامه این مراسم محمد علی بک دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به منازعات گذشته رژیم صهیونیستی و مقاومت اسلامی گفت: عملیات اخیر غافلگیرانه انجام شد مهمترین انگیزه مقاومت خروج از حالت انفعالی و رسیدن به پویایی بود، بسیاری از کشورها هم به دنبال عادی سازی ارتباط با رژیم صهیونسیتی بودند همچنین غزه در محاصره هفده ساله بود و اسرائیل هرگز حاضر به گفتگو درباره آزادی زندانیان نمی شد.

وی با بیان اینکه هیچ یک از گروه های مقاومت در منطقه تصور انجام چنین عملیاتی را در باریکه غزه نداشتند افزود: این عملیات از لحاظ استراتژیک بسیار قابل توجه است بعد از این عملیات اولین موضع رهبر انقلاب در سیاست خارجی و در قبال فلسطین روشن شد و مشخص گردید و تمام توطئه غرب علیه جمهوری اسلامی ایران به عنوان عامل این عملیات خنثی شد و سیاست خارجی ما بر این مبنا قرار گرفت.

علی بک در ادامه تصریح کرد: یکی از اهداف ما در غزه ارسال کمک های بشر دوستانه و تشویق سایر کشورها برای این هدف فلسطین بود، وزارت خارجه در راستای این مهم اقدامات سیاسی و دیپلماتیکی را طراحی و پیگیری کرد سفر و رایزنی با کشورهای مؤثر عراق به عنوان محور مقاومت، قطر به عنوان مرتبط با بخش سیاسی و همچنین ترکیه، تماس‌های تلفنی وزارت خارجه و رییس جمهور و رییس مجلس با سران کشورها و تبادل دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران از جمله مهمترین اقدامات است.

مدیرکل خلیج فارس وزارت خارجه نشست با سازمان همکاری های اسلامی در جده و رایزینی با عربستان در مسئله غزه و همچنین ارتباط با بریکس و سازمان شانگهای را در راستای آزادی قدس شریف را مؤثر ارزیابی کرد و افزود: ما تنها راه آزادی فلسطین را رفراندوم حداکثری می دانیم برخی معتقدند این دیدگاه امکان پذیر نیست و خواستار استقرار دولت از سوی اسرائیل و فلسطین در اراضی اشغالی هستند این دیدگاه مورد نظر ما نیست و در عرف دیپلماتیک مقولات به ضرر فلسطین را تایید نکرده و نمی کنیم.

وی از نقش آفرینی گروه های مقاومت عراق، لبنان و یمن گفت و این اقدامات را مخاطره ای برای رژیم غاصب صهیونیستی دانست و تأکید کرد: آمریکایی ها پیغام هایی را به ایران در خصوص مسئله غزه دادند اما ما با حفظ اصل تمایت ارضی فلسطین به آمریکا می گوییم از تقویت رژیم صهیونیستی دست بکشید و این پیام را هم به آنها داده ایم.

در پایان سیدجلال دهقانی فیروزآبادی، استاد و نظریه پرداز بین الملل ضمن بیان تئوری طوفان الاقصی خاطرنشان کرد: این عملیات هیمنه اسرائیل را در جهان شکست، موقعیت اقتصادی، نظامی اسرائیل دچار خطر جدی شد زیرا عنصر اقتصاد و عنصر امنیت دو ستون اصلی هر حاکمیتی است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در پایان گفت: موفقیت برجسته میدان، شکست اهداف دشمن و پیروزی مقاومت در سطح نظامی برای نوار غزه صورت گرفت. تنها ارزش یا موفقیت نظامی دشمن ما امروز محاصره بیمارستان‌ها و کشتار و قتل عام غیرنظامیان بود و هیچ دستاورد دیگری نداشت و تا امروز نتوانسته حتی یک فرمانده از فرماندهان حماس را ترور کنند و این موفقیت بزرگی برای حماس در سطح نظامی است.

منبع: ایرنا