وزیر آموزش و پرورش، تعطیلی مدارس را سیاست دولت ندانست و گفت: باید برای فعالیت مدارس در زمان آلودگی هوا راهنمای آموزش داشته باشیم.

خبر مهم وزیر آموزش و پرورش در مورد تعطیلی مدارس
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رضامراد صحرایی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران، تعطیلی مدارس را سیاست دولت ندانست و گفت: باید برای فعالیت مدارس در زمان آلودگی هوا راهنمای آموزش داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: «شاد» در حال فعالیت است و برخی اوقات تا ۳ میلیون کاربر به صورت همزمان در آن فعالیت دارند اما متاسفانه پشتیبانی که در زمان شیوه ویروس کرونا از شاد می‌شد اکنون وجود ندارد.

صحرایی عنوان کرد: به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که دانش‌آموزان به شکل اجباری تا ۲ ساعت در شاد حضور داشته باشند.

وی گفت: طوری برنامه‌ریزی شده است که حداکثر استفاده را زمان انجام دهیم اما این جایگزین مناسبی نیست.

وزیر آموزش و پرورش درباره دریافت مجوز مدارس خودگردان از آموزش و پرورش گفت: دریافت مجوز مدرسه بین‌المللی تابع قانون است و قانون در این زمینه روشن است. اکنون نزدیک ۲۰ مدرسه بین‌المللی داریم که تعدادی از آنها برای اتباع است اکنون هم با مراجعه به سازمان مدارس و مراکز غیردولتی می‌توانند مجوز مورد نیازشان را دریافت کنند.

وی درباره مدرسه فوتبال گفت: ما دو نوع دبیرستان و مدرسه ورزشی داریم و به‌ دنبال آن هستیم که هر دو را با هم یکی کنیم دوم اینکه برخی از باشگاه‌های معروف به ما تقاضای مدرسه فوتبال داده‌اند که با نظر مثبت بررسی می‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره موضوع واریز نشدن حقوق معلمان خرید گفت: ما ۹۳۶ هزار معلم داریم. قرارداد خرید خدماتی‌ها هنوز بسته نشده است. سال گذشته وقتی سرپرست وزارت آموزش و پرورش بودم ۷ ماه حقوق دریافت نکرده بودند. ما دنبال این هستیم که  کارشان را انجام دهیم زیرا مجوزهای قانونی هنوز صادر نشده است.