جزئیات جدید از رتبه بندی معلمان اعلام شد.نماینده مجلس شورای اسلامی از افزایش حقوق معلمان خبر داد.

خبر فوری دولت برای رتبه بندی معلمان | حقوق معلمان افزایش یافت
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

طرح رتبه‌بندی معلمان دارای ابعاد و زوایای مختلفی است که فرهنگیان باید نسبت به آن آشنایی داشته باشند. رتبه‌بندی معلمان بر اساس اعلام مسوولان وزارت آموزش و پرورش فرآیندی است که منجر به ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش می‌شود و هدف مستقیم رتبه بندی معلمان افزایش حقوق نیست اما منجر به افزایش حقوق هم می‌شود.

علیرضا منادی سفیدان عنوان کرد: در آستانه شب یلدا با پیگیری‌های صورت گرفته از صندوق بازنشستگی کشوری و همراهی صندوق بازنشستگی کشوری، معوقات بازنشستگان برای سه ماه پرداخت شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس احکام رتبه‌ بندی معلمان برای بازنشستگان نیز صادر و اجرای این قانون کامل شد. بنابراین حدود ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به طور متوسط به حقوق هر معلم افزوده می‌شود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: سایر معوقات معلمان بازنشسته نیز در ۴ قسط طی ماه‌های آتی تا پایان سال پرداخت می‌شود. معلمانی که از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ بازنشته شده و مشمول رتبه بندی می‌شوند، این دریافتی‌ها را خواهند داشت‌.

جزئیات آیین نامه جدید رتبه‌بندی معلمان

همچنین بنا بر اظهارات رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، در آیین نامه جدید رتبه‌بندی معلمان پیشنهاد شده، معلمان علاوه بر ارزیابی هر چهار سال یک بار برای ارتقای رتبه، همانند اساتید دانشگاه و برای کسب «پایه علمی» هر سال ارزیابی شوند و بر اساس عملکرد سالیانه خود «پایه علمی» کسب کنند.

علی محبی درباره ۱۰ چرخش اصلاحی آیین نامه جدید رتبه بندی معلمان اظهار کرد: در حال حاضر آیین نامه جدید رتبه‌بندی معلمان در فرآیند بررسی و تصویب قرار دارد و ممکن است تغییراتی کند از این رو نمی‌توان جزئیات آن را بیان کرد اما به طور کلی این آیین نامه نسبت به آیین نامه قبلی تغییرات اساسی تحت عنوان «چرخش‌های اصلاحی» دارد.