۷۵ روز از عملیات طوفان‌الاقصی گذشت و متجاوزان اسرائیلی بیشتر مناطق غزه را با خاک یکسان کردند.

روز ۷۵ طوفان‌الاقصی | بمباران شدید در غزه توسط اسرائیلی‌ها
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

۷۵ روز از عملیات طوفان‌الاقصی گذشت و نبرد سنگین نیروهای مقاومت با متجاوزان ادامه دارد.

در حالی که بمباران منازل مسکونی و مراکز درمانی در نوار غزه ساعتی متوقف نمی‌شود سخنگوی یونیسف وابسته به سازمان ملل اعلام کرد که این جنگ، جنگ علیه کودکان است.

منازل مسکونی همچنان در لیست اهداف جنگنده‌های رژیم صهیونیستی

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی علیه منطقه‌های مختلف نوار غزه طی ساعت‌های بامداد و صبح امروز همچنان ادامه داشته است.

جنگنده‌های این رژیم منازل مسکونی در شهر خان یونس واقع در جنوب نوار غزه را به شدت بمباران کردند. این حملات وحشیانه منازل مسکونی در مرکز اردوگاه الشابوره واقع در مرکز شهر رفح را نیز در بر گرفت.

در جریان بمباران یک خانه مسکونی در غرب خان یونس تعدادی از فلسطینی‌های بی گناه به شهادت رسیده و تعدادی نیز زخمی شده که به مجتمع درمانی ناصر منتقل شدند.

بمباران منازل مسکونی شرق جبالیا واقع در شمال نوار غزه نیز همچنان در لیست اهداف جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی قرار دارد.

از سوی دیگر نیروهای مقاومت فلسطین همچنان در صحنه نبرد بوده و به مبارزه با عناصر صهیونیست در محورهای مختلف نوار غزه پرداختند.

این نیروها طی ساعت‌های گذشته به صورت شدیدی با متجاوزان در خان یونس واقع در جنوب نوار غزه وارد نبرد شدند. این در حالی است که جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی برای پوشش دادن عناصر خود منطقه‌های مختلف این شهر را به شدت می کوبد.

در همین راستا ارتش رژیم صهیونیستی مجدداً با انتشار آمار به شدت سانسور شده اذعان کرد که یک افسر ذخیره ارتش در جنوب نوار غزه به هلاکت رسیده است.

بر اساس این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی از جراحت شدید یک عنصر صهیونیست دیگر در نوار غزه خبر داد. مقامات نظامی رژیم صهیونیستی در حالی روزانه از تعداد انگشت شمار نظامیان به هلاکت رسیده در غزه خبر می‌دهند که رسانه‌های این رژیم آمار چند برابری تلفات نظامیان در این باریکه را افشا می‌کنند.

رسانه‌های صهیونیستی همچنین اذعان کردند که ۲ نظامی صهیونیست در جریان درگیری با نیروهای لبنانی در الجلیل زخمی شده اند.

بازداشت و هدف قرار دادن شهروندان فلسطینی در کرانه باختری

این در حالی است که نظامیان اشغالگر طی بامداد امروز به منطقه‌های مختلف کرانه باختری حمله کرده و علاوه بر یورش به منازل مسکونی فلسطینی‌ها به سمت آنها شلیک کردند.

بر اساس این گزارش، عناصر صهیونیست به منطقه‌ای در شهر الخلیل و بیت فوریک در شرق شهر نابلس حمله کردند.

آنها همچنین با یورش به محله کفر عقب واقع در شمال قدس اشغالی حسام غیث جوان فلسطینی را بدون دلیل موجه بازداشت کردند.

نیروهای مقاومت فلسطین در کرانه باختری نیز از پای ننشسته و عناصر متجاوز را با پرتاب نارنجک‌های دست ساز در جریان حمله به اردوگاه عایده واقع در شمال بیت لحم هدف قرار دادند. همچنین درگیری‌هایی مسلحانه ای میان دو طرف در اردوگاه بلاطه واقع در شرق نابلس و منطقه طمون رخ داده است.

منطقه سلواد واقع در شمال شرق رام الله نیز شاهد حمله عناصر متجاوز رژیم صهیونیستی بود. این اشغالگران به شهر طوباس و منطقه اللبن الشرقی واقع در جنوب نابلس یورش بردند.

در جریان حمله نظامیان صهیونیست به منطقه‌های الیامون و طمون در شمال کرانه باختری دست کم سه فلسطینی به ضرب گلوله اشغالگران زخمی شدند.

ادعای رسانه‌های صهیونیستی مبنی برآمادگی تل‌آویو برای آتش‌بس یک هفته‌ای

رسانه‌های صهیونیستی مدعی آمادگی تل آویو برای آتش بس یک هفته در مقابل آزادسازی تعدادی از اسرا در نوار غزه شدند.

رسانه‌های عبری زبان مدعی شدند: تل آویو به مقامات دوحه ابلاغ کرده که آماده توافق بر سر آتش بس یک هفته‌ای در برابر آزادسازی ۴۰ اسیر در نوار غزه است.

رسانه‌های خبری ساعت‌های گذشته گزارش دادند که «اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی حماس قرار است به زودی راهی مصر شود.

گفته شده سفر هنیه به مصر با هدف گفت‌وگو درباره دستیابی به آتش بس خواهد بود.

جزئیات بیشتری از این سفر اعلام نشده، اما مقاومت فلسطین پیشاپیش هرگونه مبادله اسرا در شرایط جنگی را رد کرده است.

شبکه ۱۲ اسرائیل نیز شب گذشته در گزارشی اعلام کرد که مذاکرات مهم، جدی و عمیقی درباره مبادله اسرا در حال انجام است اما چنین توافقی قریب‌الوقوع نیست.

پیشتر نیز وبگاه عبری زبان یدیعوت آحارونوت به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که اسرائیل مصمم به پیشرفت در مذاکرات مبادله اسرا است علیرغم اینکه می‌داند چنین توافقی هزینه سنگینی برای تل آویو خواهد داشت.

همزمان آن گونه که اسپوتنیک گزارش داد «اسحاق هرتزوگ»، رئیس رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه گفت که اسرائیل آماده آتش بس در نوار غزه به خاطر آزادی گروگان‌های باقی‌مانده است.