دولت فدرال سومالی از کشته شدن ۱۳۰ تن از اعضای گروه الشباب در این کشور خبر داد.

کشته شدن ۱۳۰ عناصر الشباب در عملیات ارتش سومالی
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

الشباب یک گروه ترویستی به القاعده است که فعالیت خود را در سومالی از سال 2004 شروع کرده و با انجام عملیات تروریستی ثبات و امنیت این کشور و شاخ آفریقا را برهم زده است.

با انتخاب « حسن شیخ محمود » به عنوان رئیس جمهور سومالی ، مبارزه با گروه تروریستی الشباب با قدرت و توان بیشتری ادامه یافت و ارتش این کشور با کمک مردان مسلح قبائل سومالی توانست مناطق زیادی از این کشور را از سیطره عناصر الشباب آزاد کند.

وزارت دفاع سومالی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ارتش فدارل با همراه مردان مسلح قبایل این کشور به تازگی عملیاتی علیه گروه الشباب در مناطق جنوبی و مرکزی کشور انجام داده است که در جریان آن 130 تن از اعضای این گروه تروریستی به هلاکت رسیدند.

در این بیانیه با اشاره به مشارکت نظامیان کشورهای متحد سومالی در عملیات مزبور تصریح شده‌ است: این عملیات در ایالت‌های گلمدغ، هیرشبیلی و جوبالند انجام شد و طی آن سلاح ها و تجهیزات نظامی الشباب به غنیمت ارتش در آمد.

به نوشته روزنامه سومالی جدید چاپ موگادیشو، در این عملیات جنگنده‌های آمریکایی مواضع گروه الشباب را بمباران کردند.

ارتش فدرال سومالی در بیانیه خود تصریح کرد: نبرد با الشباب تا پاکسازی سراسر کشور از لوث این گروه تروریستی ادامه خواهد داشت.

« حسن شیخ محمود » رئیس جمهور سومالی  بار دیگر تاکید کرد: دولت موگادیشو مصمم به ریشه کنی گروه الشباب است لذا ما از اعضای این گروه می‌خواهیم از فرصت عفو عمومی استفاده کنند و از این گروه تروریستی جدا شوند.

وی خطاب به بیگانگانی که در کنار نیروهای الشباب می‌جنگند، گفت: شما به کشور خود بازگردید، در سومالی جایی برای شما نیست.