«علی القحوم» عضو ارشد دفتر سیاسی انصارالله یمن بامداد سه‌شنبه گفت: آمریکا و انگلیس بهای سنگینی بابت حمله به نیروی دریایی ما پرداخت خواهند کرد.

تهدید نظامی یمن علیه آمریکا | ناقوس جنگ در خاورمیانه به صدا درآمد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش  "اسپوتنیک"، القحوم افزود که حمله به قایق‌ نیروی دریایی یمن در دریای سرخ دروازه‌ای را خواهد گشود که آنها (ائتلاف آمریکایی) قادر به بستن آن نیستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی افزود: با حمله به قایق نیروی دریایی یمن، آنها آتش جنگی را شعله ور کردند که هرگز به آسانی قادر نیستند از آن خارج شوند و بهای آن برای آنها زیاد خواهد بود.

محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز دوشنبه شب در سخنانی با اشاره به اتفاقات یکشنبه در دریای سرخ و شهادت ۱۰ رزمنده نیروی دریایی ارتش یمن در حمله آمریکایی‌ها اعلام کرد که جنایت واشنگتن بی پاسخ نخواهد بود.

این اظهارات پس از آن بیان شد که نیروهای مسلح یمن در بیانیه یکشنبه شب خود، شهادت تعدادی از رزمندگان دریایی خود در حمله آمریکا به دریای سرخ را تأیید کرد.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ادامه بیانیه خود تصریح کرد، نیروهای دشمن آمریکایی به ۳ قایق حمله کردند و ۱۰ نفر از نیروهای ما را به شهادت رساندند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرد که نیروهای آمریکایی عواقب هدف قرار دادن قایق های نیروهای ما در دریای سرخ را متحمل می‌شوند.

یحیی سریع ادامه داد: به همه کشورها توصیه می‌کنیم که به نقشه‌های دشمن آمریکایی که سرانجام آنها گرفتار شدن در دریای سرخ است کشیده نشوند. تحرکات نیروهای آمریکا در دریای سرخ برای حفاظت از کشتی‌های اسرائیلی مانع از حمایت ما از مردم غزه نخواهد شد.

این بیانیه پس از آن صادر شد که صبح یکشنبه فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک کشتی کانتینری متعلق به «مرسک» از حمله قایق‌های جنگی یمنی به خود خبر داد و درخواست کمک کرد.

سنتکام افزود که قایق‌های یمنی به سمت کشتی شلیک کرده و برخی از سرنشینان قایق ها تلاش کردند که وارد کشتی شوند.

در بیانیه سنتکام آمده است که بالگردهای آمریکایی برای کمک به کشتی راهی منطقه شدند و قایق‌های یمنی به سمت‌ آن‌ها شلیک کردند.

سنتکام در بیانیه خود مدعی شد: بالگردهای آمریکایی به سمت سه قایق یمنی شلیک کرده و آن‌ها را غرق کردند و خدمه آن‌ها کشته شدند.

به گزارش ایرنا، ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمنی متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهد داد.

آمریکا مدعی است که ائتلافی دریایی برای مقابله با عملیات ارتش یمن در دریایی سرخ ایجاد کرده است اما فرانسه، اسپانیا و ایتالیا با تائید خروج خود از این ائتلاف، از تحویل کشتی‌های جنگی خود به فرماندهی ایالات متحده خودداری کرده‌اند.