جزئیات جدید از دریافت وام فوری بدون کارمزد را در ادامه بخوانید

وام فوری بدون کارمزد دولتی | وام فوری 20 میلیونی با شرایط آسان
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

علی استادهاشمی امروز در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه بین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و یک بانک قرض‌الحسنه گفت: برای افزایش ضریب نفوذ بیمه و همچنین دسترسی راحت‌تر مردم به خدمات شرکت‌های بیمه‌ای تفاهم‌نامه‌ای امضاء کرده‌ایم که هر فرد متقاضی به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مراجعه می‌کند بدون پرداخت وجهی و بدون مراجعه به شعبه بانک بتواند تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام فوری با کارمزد صفر درصد خریداری کند.

وی گفت: متقاضی برای خرید بیمه‌نامه‌هایی مانند بیمه شخص ثالث، بیمه عمر و پس‌انداز، بیمه آتش‌سوزی منزل و بیمه آتش‌سوزی محل کار و یا سایر انواع رشته‌های بیمه را می‌تواند از طریق بسته اعتباری خریداری کرده و اقساط آن را به تدریج به بانک طرف قرارداد بپردازد.

رئیس‌کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی در مورد اینکه آیا می‌توان امیدوار بود که فرهنگ بیمه‌ای و ضریب نفوذ بیمه افزایش پیدا کند، گفت: این تفاهم‌نامه که در همکاری بین بیمه مرکزی و صنعت بیمه با بانک منعقد شده است حتما به افزایش فرهنگ بیمه‌ای و تقویت ضریب نفوذ بیمه در جامعه کمک می‌کند.

وی گفت: مردم بیمه‌نامه‌های اجباری مانند بیمه شخص ثالث را که خریداری می‌کنند و به این ترتیب تشویق می‌شوند بیمه‌های اختیاری مانند بیمه‌نماه زندگی، بیمه عمر، بیمه مسؤولیت، بیمه آتش‌سوزی و سایر بیمه‌نامه‌ها را خریداری کنند.

در این مراسم همچنین علی بنیادی نائینی معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی نیز در مورد صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان گفت: با راه‌اندازی این صندوق از سال ۹۹ تا کنون تمام منازل مسکونی مردم در سراسر کشور از طریق قبض برق و پرداخت رقم ناچیزی به اندازه ۲ هزار تومان در ماه منازل مسکونی خود را تحت پوشش حوادث طبیعی مانند زلزله، سیل، ریزش کوه، رانش کوه، صاعقه، برف سنگین، سونامی و دیگر حوادث بیمه می‌کنند.

معاون بیمه مرکزی با بیان اینکه سقف پرداخت خسارت به هر واحد مسکونی در بیمه حوادث طبیعی ساختمان تا کنون ۳۰ میلیون تومان بوده است، گفت: در قالب لایحه بودجه سال آینده پیشنهاد دادیم سقف پرداخت خسارت به هر واحد تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یابد در این زمینه پیشنهاد کردیم سهم دولت از بیمه پایه حوادث طبیعی ساختمان افزایش یابد و مجموع آن به ۷ هزار میلیارد تومان اعتبا ربرسد.

بنیادی نائینی همچنین گفت: سهم مردم از پرداخت بیمه حوادث ساختمان برای سال آینده هم ۹۰ هزار تومان پیشنهاد شده است که از طریق قبض برق دریافت می‌شود.

وی گفت: سیاست دولت تحت پوشش قرار دادن منازل مسکونی مردم در مقابل حوادث طبیعی است و در این زمینه اقشار کم درآمد مانند افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از پرداخت حق بیمه هم معاف هستند و تمام حق بیمه در مقابل حوادث ساختمان از سوی دولت برای آنها پرداخت می‌شود.

معاون بیمه مرکزی گفت:‌در عین حال مبلغ ۱۰۰ میلیون خسارت هم برای یک واحد مسکونی ناچیز است و با صنعت بیمه هماهنگ شده است که مردم بتوانند پوشش بیمه‌ای صندوق حوادث طبیعی ساختمان را به عنوان پایه قرار داده و بیمه‌نامه‌های تکمیلی از سایر شرکت‌های بیمه‌ای خریداری کرده و منازل مسکونی خود را در مقابل حوادث تا سقف بالاتری بیمه کنند.

وی همچنین گفت: تا کنون ۱۸ هزار و ۹۳۶ فقره خسارت در مقابل حوادث طبیعی مانند زلزله و برف سنگین از سوی صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان به مبلغ بیش از ۲۹۱ میلیارد تومان خسارت پرداخت شده است.