رهبر انقلاب در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام به‌مناسبت ولادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها فرمودند: هرکس با انتخابات مخالفت کند، با جمهوری اسلامی و اسلام مخالفت کرده است.

رهبر انقلاب: هرکس با انتخابات مخالفت کند، با جمهوری اسلامی مخالفت کرده است
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مهمترین بخش بیانات رهبر انقلاب به شرح زیر است:

ولادت صدیقه طاهره سلام اللّه علیها و فرزندش امام خمینی که راه جهاد فاطمی را به خوبی طی کرد تبریک عرض میکنم/ روز شهادت عزیز ما، حاج قاسم سلیمانی هم هست

* عید سعید را تبریک عرض میکنم ولادت صدیقه‌ی طاهره سلام اللّه علیها و خداوند را قسم میدهم به حرمت فاطمه‌ی زهرا سلام اللّه علیها که معرفت ما را نسبت به این بزرگوار روز به روز بیشتر کند.

* همچنین ولادت فرزندش امام بزرگوارمان که راه جهاد فاطمی را این بزرگوار به خوبی طی کرد و پیش رفت.

* روز شهادت عزیز ما حاج قاسم سلیمانی هم هست که ان‌شاءاللّه خدای متعال تفضلاتی را که بر خاندان پیغمبر کرده است، بر روح این عزیز پیرو واقعی خاندان پیغمبر آن تفضّلات را نازل کند، ما را هم به ایشان ملحق کند و از شفاعتشان برخوردار کند.

جهاد تبیین از خصوصیات بسیار برجسته فاطمه زهراست/ در زمان ما امام خمینی بزرگترین جهاد تبیین را با ازاله حکومت پهلوی و روی کارآوردن مردم‌سالاری اسلامی انجام داد

* در میان خصوصیات برجسته و ممتاز فاطمه‌ی زهرا سلام اللّه علیها یکی از خصوصیات بسیار برجسته جهاد تبیین فاطمه‌ی زهراست.

* در زمان ما بزرگترین کسی که جهاد تبیین کرد امام راحل بود. و بزرگترین کاری که با جهاد تبیین انجام گرفت کاری بود که امام بزرگوار ما انجام داد. با جهاد تبیین امام راحل کاری کرد که با هیچ وسیله‌ی سخت‌افزاری و نرم‌افزاریِ دیگری، دیگران نه میتوانستند بکنند نه امیدش را داشتند که بکنند، امام با زبان، با منطق. 

* حکومت دیرپای فاسد ننگین دیکتاتوری و مستبدانه و سلطنتیِ ارثی را ازاله کرد و حکومت مردم‌سالاری اسلامی و دینی را سر کار آورد با جهاد تبیین. 

هنر مداحی جزو مهم‌ترین بخشهای قدرت نرم جامعه اسلامی است/ قدرتمندان عالم مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها را برای هنر و سینما و تبلیغات میکنند چون قدرت نرم هستند

* هنر مداحی و موجودیتی به نام هیئت، که محور هیئت مداح است و واعظ، جزو مهم‌ترین بخشهای قدرت نرم جامعه‌ی اسلامی است.

* قدرت نرم از قدرت سخت نافذتر و مؤثرتر است.

* قدرتمندان عالم مثل آمریکا مثلاً بمب اتم دارند،‌ انواع و اقسام سلاحهای پیشرفته را دارند، درعین‌حال مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها را میکنند برای هنر و سینما و هالیوود و تبلیغات.

* چون سینما قدرت نرم است. قصه‌نویسی، فیلم قدرت نرم است. این است که اثر میگذارد. قدرت سخت اثر آنی دارد، بعد از بین میرود.

* قدرت سخت یعنی اینکه آمریکا می‌آید ۲۰ سال در افغانستان میماند، میلیاردها خرج میکند. آخرش هم با نفرت مردم مجبور به فرار از افغانستان میشود. این قدرت سخت است.

* قدرت سخت یعنی آمریکا می‌آید با تجهیزات کامل همه‌ی عراق را تصرف میکند، حکومت عراق را ساقط میکند، خودش آنجا به جای حکومت می‌نشیند. بعد از حدود ۲۰ سال امروز منفورترین دولت در عراق عبارت است از دولت آمریکا.

جمهوری اسلامی در این چهل و چند سال بیش از آنکه به قدرت سخت متکی باشد، به قدرت نرم متکی بوده است

* قدرت نرم یعنی یک گروهی به ظاهر در اقلیت اما دارای نفوذ معنوی میتوانند دنیا را به خودشان متوجه کنند.

* امروز شما ببینید فلسطینیهای مظلومی که سلاح دفاع از خودشان را ندارند، توانستند با مظلومیت خودشان، با صبر خودشان، با ایستادگی خودشان دنیا را متوجه به خودشان کنند. یعنی فاصله‌ی بین قدرت سخت و قدرت نرم این قدر فاصله‌ی زیادی است.

* جمهوری اسلامی در این چهل و چند سال، بیش از آنچه که به قدرت سخت متکی باشد، به قدرت نرم متکی بوده است. البته شما میدانید که من به تسلیحات، تسلیحات پیشرفته و منطبق با نیاز و مطابق با تواناییهای دشمنان اعتقاد دارم و دنبال میکنم، اما عقیده‌ام این است، در کنار آن قدرت سخت و قدرت تسلیحاتی، بایستی تسلیحات فکری، تسلیحات زبانی و تسلیحات منطق قوی در بین ما گسترده بشود. این توقع ماست.

ویدئوهای بیانات رهبر انقلاب را در ادامه ببینید و بشنوید:

امروز بار جهاد تبیین بر دوش شما مداحان اهل‌بیت است

جامعه مداح که بخشی از قدرت نرم جامعه اسلامی است باید وظیفه خود را بداند

هرکس با انتخابات مخالفت کند، با جمهوری اسلامی و اسلام مخالفت کرده است

شرکت در انتخابات وظیفه است.

* ایجاد احساس وظیفه نسبت به انتخابات وظیفه مهم مجاهدان جهاد تبیین است.

مبارزه با فساد نقطه قوت جمهوری اسلامی است

برخی می‌خواهند این نقطه قوت را تبدیل به نقطه ضعف کنند.

* باید در مقابل دلسرد کنندگان مردم ایستاد.

* امام در مقابل دلسرد کنندگان مردم بدون ملاحظه می‌ایستاد. 

در حال تکمیل...