قیمت خودرو امروز، جمعه، 15 دی 1402 هیچ تغییری ندارد. از صبح امروز بازار خودروهای داخلی و مونتاژی روند آرامی به خود گرفته است؛ البته به دلیل تعطیلی بازار بوده و احتمالا فردا با آغاز روند معاملات، قیمت‌ها تغییراتی داشته باشند.

قیمت خودرو درجا زد | قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز اعلام شد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت خودرو امروز، جمعه، 15 دی 1402 نسبت به روز گذشته تغییر ندارد. محصولات بازار داخلی و مونتاژی با همان قیمت‌های قبلی در حال معامله است.

لحظات پایانی روز چهارشنبه نرخ دلار متأثر از حمله تروریستی کرمان، افزایش محسوسی را تجربه کرد. در صورتی که این افزایش فردا نیز تکرار شود، احتمالاً به صورت مستقیم روی بازار خودرو نیز تأثیرگذار خواهد بود.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی امروز و تا این لحظه تغییری نداشته است.

 کوییک دنده‌ای R از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی هفته‌های گذشته نوسانات جزئی داشته و امروز نیز بدون تغییر با نرخ 360 میلیون تومان معامله می‌شود.

شاهین G از سدان‌های لوکس و رده بالای سایپا به شمار می‌رود که از هفته گذشته به کانال 600 میلیون تومان صعود کرده بود و امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته و با نرخ 611 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

 سمند سورن پلاس بنزینی یکی از سدان‌های پرطرفدار ایران خودرو به شمار می‌رود که هیچ تغییری نداشته و با قیمت 630 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژوپارس LX TU5 از هم‌رده‌های سمند سورن بوده اما به دلیل محبوبیت بیشتر در بازار، از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. این خودرو همانند روز گذشته با نرخ 703 میلیون تومان معامله می‌شود. 

 قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نیز مانند داخلی‌ها، هیچ تغییری ندارد.

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری ارزان‌ترین کراس‌اوور مونتاژی در بازار محسوب می‌شود که با نرخ 715 میلیون تومانی روز گذشته درحال معامله است.

جک J4 آپشنال یکی دیگر از خودروهای اقتصادی و مونتاژی بوده که کرمان موتور تولید می‌کنند. این خودرو نیز با قیمت 764 میلیون تومانی هفته گذشته خرید و فروش می‌شود.

فیدلیتی پرایم 7 نفره از کراس‌اوورهای مونتاژی بهمن موتور بوده مانند دیگر خودروهای بازار تغییری ندارد و با نرخ یک میلیارد و 770 میلیون تومان روز گذشته به فروش می‌رسد.

هایما 8S که از جدیدترین خودروهای مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود که امروز  بدون تغییر نسبت به روز گذشته و با قیمت یک میلیارد و 675 میلیون تومان معامله می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: «طی هفته گذشته قیمت‌ها در بازار خودرو متأثر از سخنرانی‌هایی که شد به صورت اسمی افزایش یافت؛ در صورتی که باز هم خرید و فروش چندانی صورت نمی‌گرفت. بازار همچنان در رکود به سر می‌برد و حتی افرادی که خودروهای وارداتی تحویل گرفته و با دو برابر قیمت آگهی کرده‌اند، هنوز قادر به فروش خودرو نشدند؛ چرا که خریداری برای آن‌ها پیدا نمی‌شود.»

جعفری ادامه داد: «اگر دولت قصد داشته باشد که به همین صورت روند واردات خودرو را فرسایشی کند، قطعا بازار خودرو ملتهب خواهد شد و قیمت‌ها افزایشی می‌شود. در حال حاضر با وجود افزایش قیمت در برخی از سایت‌ها، التهاب چندانی در بازار به چشم نمی‌خورد و امید است که هفته آینده نیز چنین باشد.»