نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت به دولت آمریکا اطلاع داده است که در هر وضعیتی که پس از جنگ در نوار غزه ایجاد شود با تشکیل کشور مستقل فلسطینی مخالف است.

اعتراف وحشتناک نتانیاهو درباره فلسطین
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که با تشکیل کشور مستقل فلسطین بعد از اتمام جنگ غزه مخالف است و این موضوع را به اطلاع آمریکا رسانده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین گفت که اسرائیل باید کنترل امنیتی کلیه سرزمین‌های غرب «رود اردن» - که شامل هرگونه کشور آینده فلسطینی خواهد بود - را به دست گیرد.

نخست‌وزیر اسرائیل گفت: «در هر ساز و کار آتی لازم است اسرائیل بر تمامی سرزمین‌های واقع در غرب رود اردن کنترل امنیتی داشته باشد. این با ایده حاکمیت (فلسطینی‌ها) در تضاد است. چه کار می‌توان کرد؟»

او با اشاره به ادعاها درباره درخواست آمریکا برای تشکیل دولت فلسطین گفت: ««لازم است نخست‌وزیر اسرائیل قادر باشد به دوستانش نه بگوید.»

رژیم صهیونیستی که با هدف از بین بردن گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و آزادی اسرای خود از 15 مهرماه اقدام به بمباران شدید نوار غزه و سپس لشکرکشی به این منطقه تحت محاصره کرده است، بعد از هفته‌ها جنایت در این باریکه به اهداف خود نرسید و به مذاکره با مقاومت روی آورد.

زیاده خواهی تل آویو در برنامه تبادل اسرا موجب شکست مذاکرات و در نهایت از سرگیری جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شد.

ارتش اشغالگر صهیونیستی صبح جمعه (دهم آذرماه) پس از پایان موعد آتش بس موقت در غزه، بمباران این باریکه و حمله همه جانبه به آن را از سرگرفت.