در شرایطی صحبت‌ها در خصوص بازگرداندن قریب الوقوع سفرای دو کشور مطرح شده است که ساعاتی قبل وزیر امور خارجه پاکستان نیز از حسین امیرعبداللهیان برای سفر به اسلام آباد دعوت کرد.

بازگشت قریب‌الوقوع سفرای ایران و پاکستان به سفارت‌‌خانه‌ها
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«سید رسول موسوی» مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه ایران از رکورد جدید دولت سیزدهم در تنش‌زدایی با همسایگان خبر داد. وی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: ساعتی قبل وزرای خارجه ایران و پاکستان مکالمه تلفنی بسیار خوبی در جهت بازگشت روابط به سطح عالی داشتند.

موسوی با انتشار تصویری از دیدار خود با رحیم حیات قریشی سفیر سابق پاکستان در ایران که هم اکنون معاونت امور منطقه‌ای وزارت خارجه این کشور را برعهده دارد عنوان کرد: امیدوارم با کمک همکارم رحیم حیات قریشی بتوانیم با بازگرداندن سفرا به پایتخت‌ها و سفرهای متقابل وزرای خارجه رکورد جدیدی در تنش زدایی برای دو کشور برادر و دوست در رکوردهای جهانی گینس ثبت کنیم.

در شرایطی صحبت‌ها در خصوص بازگرداندن قریب الوقوع سفرای دو کشور مطرح شده است که ساعاتی قبل وزیر امور خارجه پاکستان نیز از حسین امیرعبداللهیان برای سفر به اسلام آباد دعوت کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان نیز امروز جمعه در پاسخ به تماس تلفنی آقای‌ جلیل عباس جیلانی، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی پاکستان با تاکید بر احترام جمهوری اسلامی ایران به حاکمیت و تمامیت ارضی کشور دوست، برادر و همسایه پاکستان اظهار داشت: حاکمیت و تمامیت ارضی پاکستان قویا مورد توجه ما هست و همکاری های دو کشور برای خنثی و نابود کردن اردوگاه های تروریستی در خاک پاکستان ضروری است.

امیرعبداللهیان افزود: در شرایطی که رژیم صهیونیستی به کشتار زنان و کودکان در فلسطین مبادرت می ورزد، لزوم اتحاد جهان اسلام و کشورهای بزرگ و موثر، بیش از پیش احساس می شود.

جلیل عباس جیلانی وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره بر آرمان های مشترک دو کشور در مبارزه با تروریسم اظهار داشت: نگرش مشترک در مبارزه با تروریسم هسته اصلی همکاری دو کشور است و پاکستان همواره بر روابط برادرانه و سازنده با ایران تاکید داشته و حق حاکمیت و تمامیت ارضی همواره مورد توجه جدی اسلام آباد می باشد.

وی با تاکید بر علاقه و احترام ویژه ملت و دولت پاکستان به جمهوری اسلامی ایران، بر توسعه مناسبات برادرانه در تمامی ابعاد میان دو کشور تاکید کرد و افزود: ما دو همسایه دیرینه و مسلمان هستیم، تروریسم دشمن مشترک ماست و نباید به تروریست ها و دشمنان روابط تهران و اسلام آباد، اجازه سوء استفاده داد. همکاری و برادری محور اصلی کار ماست.

همچنین وزیر خارجه پاکستان از امیرعبداللهیان برای دیدار رسمی از اسلام آباد دعوت به عمل آورد.