یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: اگر اصولگرایان به وحدت نرسند شاید تعدادی از کرسی‌های مجلس به غیراصولگرایان برسد.

ممکن است احمدی‌نژاد دقیقه نود لیست بدهد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: اصولگرایان در شرایطی قرار دارند که به گفته کارشناسان اگر نتوانند به لیست واحد برسند ممکن است کرسی‌هایی از مجلس را از دست بدهند. حالا پرسش آن است که اصولگرایان تا چه حد به وحدت انتخاباتی نزدیک‌اند؟

عباس امیری‌فر، فعال سیاسی اصولگرا، درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «به نظر من وحدتی که در دوره قبل به وجود آمد هم در این دوره ایجاد نمی‌شود زیرا تعدد نامزدها بسیار زیاد است و بعید است این انتخابات با وحدت اصولگرایی پیش برود. احتمالا هم شورای وحدت، هم شورای ائتلاف و هم پایداری و حتی دیگر گروه‌های اصولگرایی لیست خود را بدهند. البته در میان همه اینها امیدوارم که در نهایت دغدغه رهبر انقلاب مبنی بر بالا رفتن مشارکت محقق شود».

او ادامه داد: «من حتی تصور می‌کنم در این دوره از انتخابات منفردین هم رأی خوبی بیاورند زیرا آنها هم می‌توانند از رسانه‌ صداوسیما استفاده کنند و از طرفی فضای مجازی هم مجال خوبی به آنها می‌دهد تا خود را به مردم معرفی کنند».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «اینکه ادعا شود که باید به وحدت برسیم کافی نیست و همه گروه‌ها باید به تکثر نامزدها از گروه‌های مختلف در لیست واحد پایبند باشند و در غیر این صورت نمی‌شود انتظار داشت که وحدت حاصل شود».

امیری‌فر در پایان گفت: «اصلاح‌طلبان هم مشغول کارند. آنهایی که ادعا می‌کنند در انتخابات شرکت نمی‌کنیم دروغ می‌گویند و آنها هم در انتخابات حضور خواهند داشت و احتمالا به وحدت با یکدیگر هم برسند. افراد شناخته‌شده‌ای مانند آقایان مطهری و پزشکیان را هم در اختیار دارند. طیف آقای روحانی هم به میدان می‌آید و آقای نوبخت را به عنوان مهم‌ترین فردشان در اختیار دارند. ممکن است اصلاح‌طلبان و طیف روحانی هم با یکدیگر ائتلاف کنند. طرفداران آقای لاریجانی هم در انتخابات حضور خواهند داشت. حتی این احتمال وجود دارد که آقای احمدی‌نژاد هم دقیقه نود لیست بدهد و از نامزدهایی حمایت کند. در این شرایط اگر اصولگرایان با هم به وحدت نرسند ممکن است تعدادی از کرسی‌های مجلس را غیراصولگرایان به دست بیاورند».