معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: میزان واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده تا پایان سال ۱۴۰۵ به ۷۰ درصد خواهد رسید.

سورپرایز دولت برای واگذاری زمین رایگان | مستاجران از ثبت نام زمین رایگان جا نمانید
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: میزان واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده تا پایان سال ۱۴۰۵ به ۷۰ درصد خواهد رسید.

مجید جودی شنبه شب در جمع خبرنگاران در گرگان اظهار کرد: پنج میلیون و ۶۰۰ خانه روستایی در مناطق مختلف کشور وجود دارد.

وی بیان کرد: از سال ۱۳۸۴، که آغاز توجه به منازل روستایی بود تا ابتدای دولت سیزدهم ۴۹ درصد این منازل مقاوم‌سازی شده بود که در دولت سیزدهم تاکنون چهار صد به این میزان افزوده است.

وی خاطرنشان کرد: این روند ادامه خواهد داشت و تا سال ۱۴۱۰ می‌توانیم مدعی پایان مقاوم‌سازی منازل روستایی شویم.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: از ۳۸۲ هزار مسکن روستایی که دولت سیزدهم کار ساخت آن را آغاز کرده و ۲۱۰ هزار واحد را هم به بهره‌برداری رسانده، تا پایان سال جاری مجموع کل واحدهای بهره‌برداری شده به ۳۱۰ هزار واحد خواهد رسید.

جودی افزود: امسال نیز از محل اعتبارات سال جاری شاهد آغاز عملیات اجرایی ۳۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی دیگر خواهیم بود که تا پایان دولت سیزدهم مجموع کل واحدهای احداثی را به یک میلیون خواهیم رساند.

وی ادامه داد: واجدین طرح نهضت ملی مسکن چنانچه بخواهند در روستاها اقدام به ساخت منزل کنند، بدون شرط اهل روستای مورد نظر بودن، زمین را در قالب اجاره ۹۹ ساله در اختیار متقاضیان قرار می‌دهیم و آنان می‌توانند از تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن یا مسکن روستایی استفاده کنند.

وی یادآور شد: در راستای اجرای طرح مسکن حمایتی با کمک دستگاه‌های متولی، ۷۵ هزار واحد مسکونی را در این قالب قرار دادیم.