در ادامه جزئیات جدید از تعطیلی شنبه ها را بخوانید.

تعطیلی شنبه ها نهایی شذ؟ | تصمیم جدید دولت برای تعطیلی شنبه ها
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت توضیحاتی درباره تعطیلی شنبه به جای پنجشنبه ارائه داد.

احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت  درباره ۲ روز تعطیلی در هفته گفت: تعیین تکلیف قانون هر چه باشد، دولت تابع قانون خواهد بود.

به نظر می رسد تعطیلی شنبه‌ها منتفی شده باشد ؟ پیشنهاد تعطیلی شنبه‌ها به جای تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شده است اما براساس اخبار مختلف  دولت با تعطیلی شنبه‌ها مخالف است .  دولت درصدد تعطیلی پنج‌شنبه‌ها به جای تعطیلی شنبه‌ها است، اما نمایندگان مجلس با تعطیلی شنبه‌ها موافق بودند .

مجلس قرار است به‌زودی برای تصویب آخر هفته دو روزه اقدام کند. کمیسیون اجتماعی مجلس درخصوص تعطیلی جمعه و شنبه یا پنج‌شنبه و جمعه، اختیار را به دولت واگذار کرده است.  

احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت گفت: ما منتظر این هستیم که جمع‌بندی مجلس شورای اسلامی را در این موضوع داشته باشیم. تعیین تکلیف قانون هر چه باشد، دولت تابع قانون خواهد بود.

نایب‌ رئیس کمیسیون اجتماعی گفت: در صورتی که لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری در صحن مجلس رای بیاورد، تصمیم‌گیری درباره اینکه دومین روز تعطیل، پنجشنبه باشد یا شنبه، بر عهده دولت قرار می‌گیرد.

عباس گودرزی با اشاره به موافقت مجلس با تقاضای اولویت بررسی لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری که درباره کاهش ساعت کاری کارمندان دولت و همچنین تعطیلی ۲ روز در هفته آن‌ها است، گفت: با توجه به اینکه این لایحه ماه‌ها قبل در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسیده بود، رسیدگی به آن در صحن در نوبت قرار گرفته بود، اما در آخرین جلسه صحن در روز دوشنبه ۹ بهمن نمایندگان مجلس بر اساس تبصره یک ماده ۱۰۰ آئین نامه داخلی مجلس به اولویت این لایحه رای دادند؛ به این ترتیب در اولین جلسه رسمی بعدی مجلس رسیدگی به این موضوع در دستور کار صحن مجلس قرار خواهد داشت.

وی درباره پیش بینی‌اش از تصمیم صحن مجلس نسبت به تقلیل ساعات کاری از ۴۴ ساعت به ۴۰ ساعت و همچنین افزایش تعطیلات از یک روز به دو روز در هفته گفت: به نظرم قطعاً گزارش کمیسیون اجتماعی درباره لایحه ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری رای می‌آورد