در ادامه جزئیات جدید از واریز مستمری مددجویان را بخوانید.

واریز مستمری مددجویان آغاز شد | مبلغ عیدی مددجویان اعلام شد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رییس بهزیستی شهرستان تهران دوباره درباره پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی توضیحاتی ارائه داد.

محمود برزگر مدیر رییس بهزیستی شهرستان تهران درباره پرداخت عیدی به مددجویان بهزیستی گفت: پیگیر پرداخت عیدی بهزیستی به مددجویان هستیم که رقم آن معادل دو مستمری است.

محمود برزگر صبح روز سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ در نشست خبری با رسانه‌ها اظهار کرد: ما ۱۶ مرکز دولتی داریم که شامل مراکز خدمات بهزیستی، مراکز تامین و توسعه و۳ مرکز نگهداری شبانه روزی در تهران می‌شود که شیرخوارگاه شبیر و دو مرکز نگهداری خانه موقت کودکان هم از این قبیل مراکز هستند. وی افزود: در مجموع تقریبا بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر از جامعه هدف سازمان تحت پوشش ما قرار دارند که این‌ها از افراد دارای معلولیت، فرزندان چندقلو‌ها و زنان بی سرپرست و ... هستند که به طور مستقیم از خدمات ما بهره‌مند هستند. برزگر ادامه داد: حدود ۴هزار و ۳۰۰ تخت بستری ویژه سالمندان و معلولان و کودکان بی سرپرست داریم.

از طرف دیگر ما ۷ مرکز سالمندان دارای اقلیت‌های دینی هم داریم. اقلیت‌ها خودگردان و غیر دولتی هستندمدیر بهزیستی شهرستان تهران ادامه داد: موسسات و مراکز توانبخشی و نگهداری ما به صورت دو بخش یارانه‌ای که حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد است اداره می‌شوند و بخشی دیگر با کمک‌های مردمی اداره می‌شود. وی ادامه داد: یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مردم تهران به صورت غیر مستقیم از خدمات ما بهره‌مند هستند. برزگر گفت: تعداد مراکز روزانه ما ۳۰۰ مرکز است که به صورت روزانه در پیشگیری و توانبخشی خدمات روزانه خدماتی را ارائه انجام می‌دهند. مستمری حداقل دریافتی یک خانواده یک نفره ۷۵۰ هزار تومان است. وی یادآور شد: ۵۳هزار و ۲۳۰ نفر مستمری ماهانه ۳۴ میلیارد تومان مستمری دریافت می‌کنند و سالانه ۴۰۵ میلیارد تومان به این عزیزان مستمری پرداخت می‌کنیم. برزگر ادامه داد: در مجموع برای ۴۳۰۰ تخت بستری ۱۷ و نیم میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به مشارکت خیرین در برنامه‌های بهزیستی گفت: ۴۰۰۰ نفر از افراد خیرخواه و نیکوکار در تهران حدود ۳۴ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به بهزیستی کمک کرده‌اند و ۲۵هزار و ۳۹۰ نفر این کمک‌های مردمی را دریافت کرده اند. وی اشاره به تلاش برای توانمندسازی مددجویان بهزیستی نیز اظهار کرد: توانمند سازی یکی از مسائل مهم و مورد توجه ما است، در همین راستا از ابتدای سال ۵۴۷ نفر حق بیمه خویش فرما و کارفرمایی پرداخت شده است و حدود ۲میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای بیمه کارفرمایی و خویش فرما پرداخت شده است.

برزگر با اشاره به کمک‌های بهزیستی به افراد بیمه شده گفت: تمامی افرادی که تحت پوشش بیمه سلامت هستند از خدمات ستاره دار برخوردار هستند و خدمات آن‌ها مانند توانبخشی و فیزیوتراپی و درمان‌های مختلف آن‌ها رایگان است. مدیر بهزیستی شهرستان تهران تاکید کرد: برخی از مددجویان ما مورد سوء استفاده قرار گرفته اند و به این خاطر دهک‌های درآمدی آن‌ها بالا رفته است. مددجویانی داشته ایم و در همین راستا تفاهم نامه‌ای با کانون وکلا داریم که افراد مددجو که خدمات قضایی دارند با معرفی نامه ما وکیل‌های معاضدتی را انجام دهند و حتی همراهی در دادگاه‌ها را انجام دهند. وی ابراز کرد: به بیماران پی کی یو حدود ۸۰۰ میلیون تومان کمک کرده ایم که تعداد آن‌ها حدود ۲۰۶ نفر هستند. وی ادامه داد: از ابتدای امسال هیچ مددجویی پشت نوبت دریافت مستمری نداریم چه زن سرپرست خانوار و چه افراد دارای معلولیت.

برزگر یادآور شد: برای زنان سرپرست خانوار در حوزه ودیعه مسکن تلاش می‌کنیم که حدود ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ودیعه مسکن واریز کرده ایم و ۱۴۲ میلیون تومان کمک هزینه تحصیلی برای بچه‌های ان‌ها اریز شده است. وی یکی از برنامه‌های دیگر را دیدار چهره به چهره با مردم دانست و گفت: سه شنبه‌های هر هفته با مردم ملاقات داریم و تیم‌های بهزیستی مشکلات مردم را حل می‌کنند و اخیرا نیز این دیدار‌ها به مساحت کشیده شده است و در همان لحطه مشکلات مددجویان را حل می‌کنیم. مدیر بهزیستی استان تهران درباره پرداخت عیدی به مددجویان بهزیستی گفت: پیگیر پرداخت عیدی بهزیستی به مددجویان هستیم که رقم آن معادل دو مستمری است. وی درباره پرداخت حق پرستاری نیز گفت: واقعیت آن است که مشکل داریم و بهترین عیدی پرداخت حق پرستاری است این سازمان برنامه و بودجه زیر بار پرداخت نمی‌رود.