یک تحلیلگر سیاسی گفت: برخی از افراد ممکن است اعتبارنامه‌شان تأیید نشود.

آنهایی که رسایی را در لیست خود گذاشتند باید پاسخگوی سخنان امروزش باشند
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: رهبر معظم انقلاب اخیرا به طور جدی تأکید کردند که نباید کشمکش‌های سیاسی ادامه یابد و نباید با ستیزه‌جویی‌ها شیرینی انتخابات به کام مردم تلخ شود. تأکیدات رهبری در حالی است که متأسفانه برخی افراد همچنان بر طبل مجادلات می‌کوبند.

حسین کنعانی‌مقدم، تحلیلگر مسائل سیاست خارجی، درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «سخنان رهبر انقلاب بیدارباش و هشدار به همه منتخبان مجلس دوازدهم؛ به نوعی بشیرا و نذیرا بود. رهبر انقلاب هم از شیرینی انتخابات به کام مردم سخن گفتند و هم هشدار دادند که باید بداخلاقی‌ها تمام شود و مباد که تبدیل به نزاع شود‌. متأسفانه برخی از کسانی که پیروز انتخابات شده‌اند رقبای خود را با الفاظ بدی خطاب می‌کنند؛ در صورتی که اکنون و بعد از انتخابات باید رقابت‌ها کنار برود و وحدت شکل بگیرد».

او ادامه داد: «اتهام‌زنی‌‌ها و بدگویی‌ها باعث می‌شود طرف مقابل هم پاسخ بدهد و این روال ادامه می‌یابد دعوای سیاسی درمی‌گیرد در صورتی که مجلس محل نزاع‌های طیف‌هایی سیاسی نیست».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «مشخصا می‌گویم، کسانی که رسایی را در لیست خود گذاشتند و باعث شدند رأی بیاورد امروز باید پاسخگوی سخنانش باشند و نمی‌شود با سکوت از کنار حرف‌هایش عبور کنند».

کنعانی‌مقدم در پایان گفت: «این را هم بگویم که برخی از افراد ممکن است اعتبارنامه‌شان تأیید نشود زیرا نمایندگان حق دارند که اگر مشکلی در فردی دیدند اعتبارنامه او را نپذیرند. متأسفانه طیفی در مجلس آینده حضور خواهند داشت که سوپرانقلابی‌‌اند یعنی تعریف دلخواه خود را از انقلاب دارند و همین افراد باعث می‌شوند که نمایندگانی که واقعا انقلابی هستند به انزوا بروند و مجبور به سکوت شوند».