قیمت طلا در بازار امروز اعلام شد.

قیمت طلا درجا زد | قیمت طلا در بازار امروز به چند تومان رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت طلا، امروز به ۲,۳۳۰ (دو هزار و سیصد و سی ) دلار رسید که نسبت به روز قبل، بدون تغییر ۰ درصدی داشته است.

امروز در بازار قیمت طلا جهانی ثبات را تجربه کرده است و هر اونس طلا به ۲,۳۳۰ (دو هزار و سیصد و سی ) دلار رسید که نسبت به روز قبل تغییری نداشته است.

قیمت طلا امروز در معاملات بازار جهانی ثبات را در پیش گرفته است.

هر اونس طلا، امروز به ۲,۳۳۰ (دو هزار و سیصد و سی ) دلار رسید که نسبت به روز قبل تغییری داشته است.

در روزهای اخیر، بازار طلا و ارز همراه با نوسانات شدید قیمتی دوباره فعال شده و شاهد ثبت رکوردهای جدید قیمتی برای طلا و ارز در بازارهای غیررسمی هستیم؛ اما همه می‌دانیم که ریشه این نوسانات در خبرهای سیاسی است و با آرام‌شدن فضای سیاسی، قطعاً شاهد تخلیه حباب و ریزش قیمت‌ها خواهیم بود.

بعد از حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه، قیمت ارز در بازار آزاد غیررسمی با افزایش همراه شد. علاوه بر افزایش قیمت ارز، قیمت طلای جهانی نیز در روزهای اخیر سیر صعودی داشته و همین امر موجب شده تا قیمت طلا و سکه نیز در این ایام رکوردهای جدیدی را ثبت کنند.

اما نکته مهم اینجاست که با افزایش تنش‌های سیاسی و تشدید نوسانات ارزی، تقاضا برای خرید ارز و طلا نیز در بازار افزایش یافته است؛ این مورد البته فقط مختص زمان حال نیست و در گذشته هم بارها شاهد بودیم که در زمان تشدید التهابات و افزایش قیمت‌ها بازار مملو از خریدار می شد و به محض استارت ریزش قیمت‌ها، همه فروشنده می شدند.

اینبار هم خریدهای هیجانی در بازار طلا و ارز در قیمت های افزایشی موجب شده تا تقریبا تمام کارشناسان اقتصادی این هشدار را به مردم تکرار کنند که" اسیر هیجانات نشوید و در زمان آرامش بازارها، خریدهای خود را انجام دهید".

در روزهای اخیر اختلاف خرید و فروش قطعات سکه و حباب بیش از ۱۰۰ درصدی برخی از قطعات سکه موجب شد تا کارشناسان اقتصادی به مردم هشدار دهند که از رفتارهای هیجانی در بازار پرهیز کنند؛ موضوع مهم در همین ایام خودداری فعالان اصلی بازار از خرید در قیمت‌های بالاست؛ مشاهدات نشان میدهد که برخلاف تقاضای زیاد از سوی افراد جامعه، معامله‌گران از خرید طلا و سکه اجتناب می‌کنند. بررسی‌های به‌عمل آمده از بازار ارز و طلای تهران حاکی از آن است که حجم تقاضا افزایش یافته، اما معامله‌گران رسمی و صاحبان بنگاه‌های معاملاتی در میان این متقاضیان دیده نمی‌شوند.

فعالان بازار تأکید دارند که الان وقت خرید نیست و نباید اسیر هیجانات و بازی دلال‌ها شد چراکه حباب قیمت ها خیلی بالاست و هر لحظه احتمال ریزش و ضررهای سنگین وجود دارد. فروشندگان و معامله گران عمده طلا و سکه در این روزها حاضر به خرید در قیمت‌های فعلی نیستند.

«قاسم کریمی» عضو کمیسیون اقتصاد کلان اتاق بازرگانی ایران می گوید: بی تردید اتفاقات و درگیری‌های منطقه‌ای بر اقتصاد ما که وابسته به دلار است تأثیر می‌گذارد و نمی‌توان آن را بی تأثیر خواند، اما این نوسانات همچون اتفاقات قبلی که سال گذشته در ایران و منطقه رخ داد، کاملاً مقطعی و هیجانی است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته اتفاقات مشابه و مهم‌تری مانند طوفان الاقصی، حمله تروریستی کرمان و تنش‌های منطقه‌ای رخ داد، اما بر خلاف شایعات، خبری از دلار ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومانی نبود، گفت: در سال گذشته با تمام اتفاقات داخلی و بین‌المللی، شاهد افزایش نرخ ارز غیررسمی حدود ۲۰ درصد بودیم که این روند نشان‌دهنده ثبات نسبی ارز بود. در واقع بسیاری از افراد و رسانه‌ها در آن زمان جهش ارزی و دلار بالاتر از ۸۰ هزار تومان را پیش‌بینی می‌کردند که خوشبختانه این‌گونه نشد و سال قبل با حداقل افزایش قیمت ارز همراه بودیم.

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه با تأکید بر اینکه نوسانات اخیر هم مانند موارد قبلی، موقتی و گذراست و مردم و فعالان اقتصادی نباید فریب فضاسازی دلالان را بخورند ادامه داد: حمله به کنسولگری ایران در دمشق ممکن است برای مدت محدودی باعث نوسانات ارزی شود، اما این موج هیجانی، به هیچ عنوان بلندمدت نیست و در واقع مثل یک التهاب موقتی طی چند روز آینده از بین خواهد رفت.

کریمی با اشاره به اینکه اتفاق جدیدی در متغیرهای بنیادی اقتصاد کشور رخ نداده که باعث افزایش نرخ ارز شود، تأکید کرد: بی‌تردید بانک مرکزی با تسلط کافی بر بازار می‌تواند به خوبی این نوسانات را مدیریت کند و مثل سال گذشته به خوبی از پس التهابات اخیر برآید؛ به ویژه آنکه فروش نفت ما هم به دوران قبل از تحریم‌ها بازگشته و قیمت جهانی نفت با توجه به تحولات جهانی روند صعودی دارد.

جدول قیمت طلا در بازار امروز

قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

۲,۳۳۰ ۰.۰۰ ۰ امروز ساعت07:59

۲,۳۳۰ ۵۲ ۲.۲۳ روز قبل

۲,۲۷۸ -۲۱.۰۰ -۰.۹۳ ۲ روز پیش