بعد از حمله دمشق، سطح تنش میان ایران و اسرائیل به بالاترین سطح ممکن رسیده است.

درخواست آمریکا برای تماس با وزیر خارجه ایران
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بعد از حمله دمشق، سطح تنش میان ایران و اسرائیل به بالاترین سطح ممکن رسیده است.

مقام ارشد امریکا از وزیران خارجه ۴ کشور منطقه خواسته است با وزیر خارجه ایران تماس بگیرید و پیام امریکا را منتقل کنند.

 یک منبع اگاه خبر داد فرستاده آمریکا برای خاورمیانه با وزرای خارجه عربستان سعودی، امارات، قطر و عراق تماس گرفت و از آنها خواست پیامی را به ایران برسانند. محتوای پیام درخواست از ایران برای کاهش سطح تنش با اسرائیل است.

به دنبال حمله اسرائیل به سفارت ایران در دمشق و شهادت ۷ عضو سپاه، سطح تنش میان ایران و اسرائیل به شدت بالا رفت.

 این منبع که به شرط فاش نشدن هویتش، با رویترز صحبت کرده گفت "برت مک گورک" فرستاده امریکا برای خاورمیانه از وزیران خارجه کشورهای منطقه خواست تا با وزیر امور خارجه ایران تماس بگیرند و این پیام را برسانند که ایران باید در ارتباط با اسرائیل آرامش را حفظ کند. آنها هم این کار را کردند.

 کاخ سفید از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه (دیروز) اعلام کرد وزرای خارجه عربستان، امارات، قطر و عراق تلفنی با وزیر امور خارجه ایران تماس تلفنی داشتند وو درباره تحولات منطقه گفتگو کردند. 

سایت خبری امریکایی اکسیوس Axios اولین رسانه ای بود که قبل از این از این تماس ها خبر داده بود.

 در حمله اسرائیل به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق سوریه، ۷ عضو سپاه از جمله ۳ فرمانده عالی رتبه نیروی قدس سپاه به شهادت رسیدند. ایران بعد از آن وعده انتقام و واکنش داده است. اسرائیل انجام این حمله را تایید نکرده اما وزارت دفاع امریکا گفته است حمله اسرائیل بود.

آیت الله سیدعلی خامنه‌ای رهبر عالی ایران گفت که اسرائیل بابت حمله به مجتمع سفارت ایران در دمشق "باید تنبیه شود و تنبیه خواهد شد".

وزیر خارجه اسرائیل هم گفته است در صورتی که ایران از خاک خود به اسرائیل حمله کند اسرائیل هم واکنش نشان خواهد داد و به خاک ایران حمله خواهد کرد.