قیمت دلار در بازار امروز 1 اردیبهشت 1403 اعلام شد.

افزایش عجیب قیمت دلار در بازار امروز | پیش بینی شوکه کننده از قیمت دلار در این هفته
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت دلار در چهارمین روز هفته نوسان افزایشی محدودی داشت. این افزایش قیمت در سایر ارزها نیز با افزایش‌های ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومانی همراه بود. برخی از معامله‌گران معتقدند سیاست‌گذار قصد دارد قیمت اسکناس دلار را در روزهای پایانی فروردین، در محدوده‌های فعلی ثابت نگه دارد.

قیمت دلار با افزایش ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومانی بازگشایی شد. این اسکناس در پایان معاملات نقدی چهارمین روز هفته در پله سوم نیمه کریدور ششم به کار خود پایان داد.

نکته قابل توجه در بازار ارز روز سه‌شنبه آرامش در اخبار سیاسی و موضوع عدم صدور قطعنامه علیه ایران از سوی شورای امنیت بود. همین امر پالس مثبت به بازار ارز داد. معامله‌گران معتقدند در صورتی که سیگنال‌های بعدی حاکی از آرامش‌ سیاسی نباشد، بازارهای مالی از روند اخبار تاثیر فوری می‌گیرند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند هیجان و فشار فروشی در بازار وجود ندارد. آنها می‌گویند با توجه به نقدینگی و اخبار سیاسی دلار در کف قیمت قرار دارد و در شرایط فعلی اقتصاد، قیمت دلار اگر پایین‌تر از محدوده فعلی قرار بگیرد دور از واقعیت‌های اقتصادی است.

قیمت درهم در آخرین معامله سه‌شنبه ۲۸ فروردین با قیمت ۱۷ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد و رشد ۳۰۰ تومانی داشت. تتر  با وجود افزایش قیمت دلار کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی داشت و با رقم ۶۶ هزار و ۸۵۰ تومان معامله شد.

قیمت پوند انگلیس با افزایش هزار و ۲۰۰ تومان روی رقم ۸۱ هزار و ۹۳۰ تومانی معامله شد. یورو با افزایش ۹۰۰ تومانی با رقم ۶۹ هزار و ۹۶۰ تومانی معامله شد.