قیمت دلار در بازار امروز 30 فروردین 1403 اعلام شد.

قیمت دلار همه رو شوکه کرد | قیمت دلار امروز به چند تومان رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت دلار روز چهار‌شنبه نوسان محدود ۱۰۰ تومانی داشت. این اسکناس در بیشتر روزهای هفته اخیر در روند کاهشی قرار داشت. به نظر می‌رسد سیاست‌گذار درصدد است با ارزپاشی مانع صعود قیمت دلار شود. فعالان بازار ارز محدوده قیمتی فعلی را کف معاملاتی جدید اسکناس دلار می‌دانند.

امروز قیمت دلار با نوسان محدودی در نیمه کریدور ششم نوسان داشت. این اسکناس طی سه روز معاملاتی هفته اخیر در محدوده قیمتی مذکور معامله می‌شود. معامله‌گران این محدوده را منطقه جدید قیمت اسکناس آمریکایی می‌دانند. برخی از فعالان بازار ارز نیز خواست سیاست‌گذار را حفظ قیمت در محدوده‌های فعلی عنوان می‌کنند.

بازیگران بازار ارز می‌گویند فعلاً ریسک جدیدی در بازار وجود ندارد و معامله‌گران احتمال بروز تنش میان ایران و اسرائیل را پایین می‌دانند. به اعتقاد آنها دلار در روز پنجشنبه ۳۰ فروردین نیز نهایتاً نوسانات روزانه ۱۰۰ تا ۵۰۰ تومانی پیدا کند.

تحلیلگران اقتصادی با اشاره به سیاست‌های کلان دولت مبنی بر مهار تورم، معتقدند سیاست‌گذار درصدد است با تزریق منابع به بازار ارز قیمت اسکناس دلار را در محدوده معاملاتی فعلی تثبیت کند. از دیدگاه معامله‌گران نیز محدوده قیمتی فعلی کف مطمئنی برای تصمیم‌گیری و ورود به بازار ارز به حساب می‌آید.

به عقیده کارشناسان اقتصادی، قیمت دلار از ارزش ذاتی خود پایین‌تر است. آنها می‌گویند با توجه به اینکه در روزهای اخیر ریتم حرکت قیمت دلار در روند رفت و برگشتی محدودی قرار دارد، به نظر می‌رسد بانک مرکزی با ارزپاشی توانسته بازار را تحت تاثیر قرار دهد و عملاً عرضه و تقاضا در توازن با یکدیگر قرار گرفته‌اند.

قیمت درهم روز چهار‌شنبه ۲۹ فروردین نوسان کمی داشت و با کاهش ۵۰ تومانی روی رقم ۱۷ هزار و ۸۵۰ تومانی به کار خود پایان داد. تتر  با کاهش قیمت دلار همراه شد و با افت ۱۵۰ تومانی روی رقم ۶۶ هزار و ۶۰۰ تومانی معامله شد.

مطالعه بیشتر: پیش‌بینی قیمت دلار ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ / دلار به ایستگاه استراحت رسید؟

قیمت پوند انگلیس افزایش پیدا کرد و با رشد نزدیک به هزار تومانی، روی رقم ۸۲ هزار و ۹۵۰ تومانی معامله شد. یورو با افزایش ۸۰۰  تومانی به کریدور ۷۰ هزار تومانی صعود کرد و با رقم ۷۰ هزار و ۷۸۰ تومانی معامله شد.