یک تحلیلگر نظامی صهیونیست تاکید کرد صحنه حمله اخیر ایران به اراضی اشغالی مثل روز قیامت بود.

تحلیلگر اسرائیلی: صحنه حمله ایران مثل «روز قیامت» بود
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

یک تحلیلگر نظامی صهیونیست تاکید کرد صحنه حمله اخیر ایران به اراضی اشغالی مثل روز قیامت بود.

آلون بن داوید، تحلیلگر نظامی روزنامه معاریو گفت: ایران به مرحله دیگری در جنگ علیه اسرائیل منتقل شده است و ما باید این پیش فرض را قبول کنیم که ایران آماده عملیاتی با یک حمله گسترده‌تر است.

وی افزود: هرگونه واکنش علنی اسرائیل ما را در خطر ورود به تبادل حملات با ایران و چه بسا یک جنگ گسترده در شمال قرار می‌دهد. انجام یک حمله علیه ایران یا حزب‌الله امکان پیروزی در جنگ با حماس را از بین می‌برد و به منزله حکم اعدام برای اسرایی است که هنوز زنده هستند.

این تحلیلگر گفت: طی حمله ایران ترس و نگرانی بر پایگاه‌های هوایی که هدف موشک‌ها قرار گرفتند، حاکم شده بود. هزاران سرباز به پناهگاه‌ها رفتند و این سوال را از خود می‌پرسیدند که آیا طبقات بتنی اطراف آنها در مقابل این موشک‌های سنگین دوام می‌آورد.

وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی، درباره پاسخ ایران به رژیم اسرائیل گفت: می‌توانستیم حیفا و تل‌آویو را مورد اصابت قرار دهیم، می‌توانستیم همه بنادر اقتصادی رژیم اسرائیل را هدف قرار بدهیم اما خط قرمز ما غیرنظامیان بود.

وی افزود: تصویر آسمان که بر نمایشگرهای مرکز کنترل نیروی هوایی در شامگاه شنبه دیده می‌شد، شباهتی به آنچه قبلا در اسرائیل یا در جهان دیده بودیم، نداشت. صدها پهپاد ایرانی و موشک کروز راه خود را به سمت ما در یک ارتفاع پایین طی می‌کردند. بر فراز آنها ده‌ها هواپیمای نیروی هوایی و در یک طبقه بالاتر بیش از ۱۰۰ موشک بالستیک بود. در مقابل آن ده‌ها موشک اسرائیلی دیده می‌شدند و این صحنه همانطور که یکی از افسران اسرائیلی گفت مثل روز قیامت بود.

حملات شهرک‌نشینان صهیونیست به غیرنظامیان فلسطینی باعث انتقاد سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شد و آن را غیرقابل پذیرش دانست.

این تحلیلگر صهیونیست گفت: رهبری اسرائیل که با حماقت اقدام به ترور ژنرال‌ ایرانی در دمشق کرد بدون اینکه عواقب آن را در نظر بگیرد اکنون تظاهر به رام کردن ایران می‌کند. حمله ایران که یک تغییر اساسی بود. ایجاب می‌کند که اسرائیل در روش برخورد با ایران بازنگری کند.