نتیجه یک نظرسنجی جدید در اراضی اشغالی نشان می دهد نزدیک به ۷۰ درصد صهیونیست‌ها باور ندارند که وعده پیروزی نتانیاهو در غره واقعی باشد.

کابوس غزه برای جان نتانیاهو | کابینه در آستانه سقوط
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نتیجه یک نظرسنجی جدید در اراضی اشغالی نشان می دهد نزدیک به ۷۰ درصد صهیونیست‌ها باور ندارند که وعده پیروزی نتانیاهو در غره واقعی باشد.

یک نظرسنجی جدید نشان داد که دو سوم صهیونیست‌ها ادعای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم مبنی بر اینکه صهیونیست‌ها به پیروزی قریب الوقوع در جنگ ادامه دار بیش از ۶ ماهه خود در نوار غزه نزدیک شده اند را باور ندارند.

براساس گزارش عربی پست، رژیم صهیونیستی از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ جنگی ویرانگر را علیه غزه آغاز کرده است که بر اساس اطلاعات منابع فلسطین و سازمان ملل، بیش از ۱۱۱۰۰۰ کشته و زخمی که بیشتر آنها کودک و زن هستند و قحطی و ویرانی‌های عظیم بر جای گذاشته است.

رسانه‌های اسرائیلی مدعی شدند که مردم غزه در برخی مناطق بازسازی منازل خود را آغاز کرده‌اند.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط کانال ۱۳ صهیونیستی که نتایج آن در وب سایت آن منتشر شد، ۶۸ درصد صهیونیست‌ها وقتی نتانیاهو می‌گوید که این رژیم یک قدم تا پیروزی فاصله دارد، این حرف را باور ندارند. در حالی که ۱۶ درصد گفتند به نتانیاهو اعتقاد دارند، بقیه پاسخ دادند که نمی‌دانستند یا از پاسخ دادن خودداری کردند.

نتانیاهو بار‌ها اعلام کرده است که رژیم صهیونیستی در یک قدمی پیروزی یا بسیار نزدیک است. نتانیاهو روز یکشنبه ادعا کرد که تل آویو  در روز‌های آینده فشار‌های سیاسی و نظامی بر حماس را افزایش خواهد داد و با ضربات دردناک تری مقابله خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه نسبت به کشف گورهای دسته جمعی در محیط بیمارستان ناصر واکنش نشان داد.

گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس هر روز از کشته و زخمی شدن نظامیان صهیونیستی و انهدام خودرو‌های نظامی خبر می‌دهد و کلیپ‌های ویدئویی مستند برخی از این عملیات‌ها را منتشر می‌کند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که ۶۳ درصد از برگزاری انتخابات زودهنگام حمایت می‌کنند، در حالی که ۳۳ درصد از برگزاری آن در تاریخ برنامه ریزی شده قبلی در اکتبر ۲۰۲۶ حمایت می‌کنند. اپوزیسیون نتانیاهو را به ناتوانی در دستیابی به اهداف جنگ غزه به ویژه حذف جنبش حماس و بازگرداندن اسرای صهیونیست متهم می‌کند و می‌گوید که او در تلاش برای ادامه قدرت است.

از سوی دیگر، نتانیاهو درخواست‌های مخالفان برای برگزاری انتخابات زودهنگام را رد و ادعا می‌کند که این انتخابات کابینه را فلج می‌کند و مذاکرات تبادل اسرا با حماس را متوقف می‌کند.