یک فعال سیاسی گفت: باید حواسمان باشد که دشمنان ایران مترصد سؤاستفاده از حوادثی مانند سال 1401 هستند.

لحن تذکردهندگان در حوزه حجاب باید محترمانه و مؤدبانه باشد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: برخی برخوردها با افراد بی‌حجاب در جامعه باعث شده است که یک پرسش مهم به وجود آید؛ آنکه باید چه کار کرد که ضمن جلوگیری از بی‌حجابی هزینه سیاسی-اجتماعی‌ای هم به کشور تحمیل نشود؟

عباس امیری‌فر، فعال سیاسی، درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «حجاب یک فریضه قطعی دینی و البته یک قانون مسلم است و همه بانوان کشور باید نسبت به رعایت آن اهتمام داشته باشند. حتی مخالفان منصف هم می‌گویند که از باب قانونی باید رعایت شود. بانوانی که آن را رعایت نمی‌کنند هم نوعا قصدی ندارند و باید با آنها با رعایت ادب مواجه شد. در آن سو اجرای قانون از سوی مجریان هم باید با دقت انجام شود. باید به شیوه ملایم تذکر داده شود و از افراد خواست که حجابشان را رعایت کنند. لحن تذکردهندگان باید مؤدبانه و محترمانه باشد. در گوشه و کنار می‌شنویم که برخی از رفتارها خارج از عرف بوده است که مجریان قانون باید دقتشان را بالا ببرند تا چنین رفتارهایی تکرار نشود. البته اگر قانون اخیر حجاب و عفاف قطعی شود و به تأیید شورای نگهبان برسد اساسا برخوردهای فیزیکی جمع می‌شود و بیشتر برخورد با بی‌حجابان جریمه‌محور می‌شود».

او ادامه داد: «دشمنان ایران مترصد سؤاستفاده از حوادثی مانند سال 1401 هستند؛ بنابراین همه باید حواسشان باشد که فضا به نحوی پیش نرود که دشمنان بتوانند سؤاستفاده کنند و باید جلوی شیطنت‌های دشمنان گرفته شود».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «این ایراد وارد است که چرا قانون حجاب و عفاف این همه وقت در شورای نگهبان باقی مانده است البته به تازگی شنیده می‌شود که قرار است به زودی این قانون تأیید شود تا به مرحله اجرا درآید. حتما با اجرایی‌شدن آن بخشی از مشکلات در این حوزه از بین می‌رود».

امیری‌فر در پایان گفت: «همان‌طور که رهبر انقلاب تذکر دادند، شرایط بی‌حجابی کنونی قابل تحمل نیست. حالا که قانون جدید نهایی نشده و قابل اجرا نشده است، باید به قانون قدیم عمل شود اما باز هم تأکید می‌کنم که با قید رعایت احترام با افراد».