آمریکا با فروش برنامه‌های آموزشی نظامی به عربستان سعودی موافقت کرد.

معامله نظامی آمریکا با عربستان/ حمایت از کشور شریک!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

آمریکا با فروش برنامه‌های آموزشی نظامی به عربستان سعودی موافقت کرد.

ایالات متحده آمریکا ‌با فروش احتمالی برنامه‌های آموزشی نظامی و همچنین عناصر مربوط به خدمات لجستیکی به نیروی دریایی عربستان در قالب  معامله‌ای به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار موافقت کرد.

آژانس همکاری امنیتی دفاعی وزارت دفاع ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرد که گواهینامه مورد نیاز را برای اطلاع کنگره از این فروش احتمالی تحویل داده است.

ولیعهد عربستان تاکید کرد که این کشور با کوچ اجباری ملت فلسطین مخالف است.

بر اساس این بیانیه، برنامه فروش پیشنهادی از اهداف سیاست خارجی و اهداف امنیتی ایالات متحده از طریق بهبود امنیت کشور شریک که نیرویی برای ثبات سیاسی و پیشرفت اقتصادی در منطقه خلیج (فارس) به شمار می رود، حمایت خواهد کرد‌.

در باب هم صدایی اعراب با اسرائیل، فارغ از فرایند عادی سازی روابط تل‌آویو با گروهی از کشورهای عربی، گزاره هایی وجود دارد که به مانعی در برابر مشارکت این گروه از بازیگران تبدیل خواهد شد که مهم ترینش افزایش قدرت و نفوذ ایران و همکاری راهبردی تهران با پکن و مسکو است.

وزارت خارجه آمریکا نیز در همین زمینه اعلام کرد که این برنامه، توانایی عربستان سعودی برای مقابله با تهدیدهای فعلی و آتی را از طریق افزایش توانایی این کشور برای دفاع از خود در برابر بازیگران منطقه‌ای بهبود می‌بخشد‌.