اولین موتور موشک کاملاً دیجیتالی آزمایش‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

آمریکا برای مقابله با موشک‌های بالستیک، موشک دیجیتال ساخت
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نورثروپ گرامن اعلام کرد که اولین موتور موشک کاملاً دیجیتالی خود را با موفقیت آزمایش کرده است. این موتور موشک جامد که Common ۵۰ High-Performance (C۵۰HP) نام دارد، برای استفاده در برنامه رهگیر نسل بعدی ایالات متحده (NGI) در نظر گرفته شده است.

بنابر گزارش‌های این شرکت، موشک آزمایش آتش ثابت را در مجتمع توسعه مهندسی آرنولد نیروی هوایی ایالات متحده انجام داده است. C۵۰HP به عنوان یک موتور موشکی با کارایی بالا و قابل تطبیق با ماموریت‌های مختلف ابداع شده است.

ماموریت‌های این موشک شامل سفر فضایی فراتر از جو زمین و سایر مراحل نهایی رانش خواهد بود. C۵۰HP اولین سیستم موتور موشک جامد بزرگ این شرکت است که به صورت دیجیتالی با استفاده از مهندسی سیستم‌های مبتنی بر مدل توسعه یافته است.

آمریکا برای مقابله با موشک‌های بالستیک، موشک دیجیتال ساخت

نورثروپ گرامن گزارش می‌دهد که تست استاتیک موتور همه کاره را برای پرواز واجد شرایط می‌کند، مدل سازی دیجیتال و شبیه‌سازی را تایید می‌کند و بلوغ طراحی و عملکرد موتور را نشان می‌دهد.

تست فشار کامل نیز بر روی موتور این موشک انجام شد و در نتیجه موتور C۵۰HP این تست را با موفقیت به اتمام رساند؛ این تست، مقاومت موتور موشک در برابر بارهای مختلف و محیط‌های شدید را بررسی می‌کند.

C۵۰HP سیستم‌های موتور موشکی فعلی و آینده نورثروپ گرامن را بهبود می‌بخشد. این موتور راه حل نورثروپ گرامن برای دفاع در برابر تهدیدات موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای طراحی شده است.