وزارت امور خارجه عربستان سعودی در واکنش به حمله شامگاه یکشنبه اسرائیل به چادر آوارگان فلسطینی در جنوب غزه با صدور بیانیه شدیداللحنی کشتار فلسطینیان و ادامه حمله به غیرنظامیان را محکوم کرد.

بیانیه شدید اللحن عربستان علیه اسرائیل | صبر ریاض به سر آمد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

وزارت امور خارجه عربستان سعودی در واکنش به حمله شامگاه یکشنبه اسرائیل به چادر آوارگان فلسطینی در جنوب غزه با صدور بیانیه شدیداللحنی کشتار فلسطینیان و ادامه حمله به غیرنظامیان را محکوم کرد.

وزارت خارجه عربستان سعودی با صدور بیانیه‌ای درباره حمله نظامی شامگاه یکشنبه رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان در شهر رفح، واقع در جنوب نوار غزه را که به جان باختن ده‌ها غیرنظامی فلسطینی منجر شد، واکنش نشان داد.

شبکه خبری المیادین بامداد چهارشنبه گزارش داد که وزارت خارجه عربستان سعودی در وکنش به حمله اخیر اشغالگران به چادر آوارگان در رفح بیانیه شدیداللحن صادر کرد.

در این بیانیه آمده است که «پادشاهی عربستان سعودی شدیداً تداوم کشتار توسط نیروهای اشغالگر اسرائیلی و ادامه حمله به غیرنظامیان بی‌دفاع را محکوم و تقبیح می‌کند.»

در حالی که پیشتر بسیاری از رسانه ها و تحلیلگران در باب اختلاف نظر های جدی میان ابوظبی و ریاض گمانه‌زنی‌هایی را مطرح می‌کردند، امروز این تردیدها جدی‌تر شده؛ بالاخص پس از آن که رسانه های دو کشور در شرایطی که تردیدها در باب شکاف میان دو برادر اوج گرفته بود، عکسی از دیدارشان منتشر کردند؛ عکسی که حاشیه ساز شد.

این بیانیه می‌افزاید: «ما مقامات اسرائیلی را در قبال آنچه در رفح و تمام اراضی اشغالی فلسطین می‌گذرد مسئول می‌دانیم».

از ابتدای پررنگ شدنِ حضور چین در منطقه خاورمیانه، بسیاری از افراد این پرسش را مطرح می‌کنند که این حضور چه نفعی برای کشورهای منطقه خواهد داشت؟

در این بیانیه آمده است: «بر مسئولیت جامعه بین‌المللی بیش از هر زمان دیگری برای توقف قتل عام فلسطینی‌ها تاکید داریم».

جنگنده‌های متجاوز ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال غرب شهر رفح بمباران کردند. در این جنایت تا این لحظه بیش از ۴۵ فلسطینی، شهید و ده‌ها نفر زخمی شده‌اند. جست‌وجو برای یافتن افراد زیر آوار مانده همچنان ادامه دارد.