واشنگتن شاید یک بسته کمکی نظامی دیگر به ارزش ۲۲۵ میلیون دلار به کی‌یف بدهد.

آمریکا به روسیه ضرب شست نشان داد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

این بسته جدید شاید شامل سیستم‌های هیمارس، سیستم دفاع هوایی هاوک، موشک‌های ضد هوایی استینگر، جاولین، سیستم‌های ضد زرهی AT-۴، هویتزرهای ۱۵۵ میلیمتری، خودروهای زرهی، تریلر، قایق‌های گشت زنی، تجهیزات تخریب و یکسری دیگر از قطعات یدکی و تجهیزات باشد.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اواخر آوریل سال جاری میلادی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا یکسری لوایح را که توسط کنگره برای از سرگیری ارسال کمک‌ها به اوکراین، رژیم صهیونیستی و تایوان بود، امضا کرد.

سیاستمدار چپ‌گرا و نماینده پارلمان فدرال آلمان (بوندستاگ) که مخالف کمک نظامی برلین به کی‌یف است خطاب به صدراعظم آلمان، گفت: تصمیم اخیر شما در صدور مجوز حمله اوکراین به خاک روسیه با استفاده از تسلیحات ارائه شده از سوی آلمان، کشور ما را در معرض خطری جدی قرار می‌دهد و شما به خوبی از این موضوع آگاه هستید.

این بسته ۹۵ میلیارد دلار ارزش دارد و شامل ۶۱ میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین می‌شود.

بلافاصله پس از امضای این لوایح توسط رئیس جمهور آمریکا، پنتاگون اعلام کرد که به اوکراین تسلیحات و تجهیزات به ارزش یک میلیارد دلار ارسال خواهد کرد. واشنگتن سپس بسته بعدی تسلیحات به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار را به کی‌یف اختصاص داد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه بار دیگر تاکید کرد که ارسال تسلیحات بیشتر به اوکراین تغییری در وضعیت جبهه ایجاد نمی‌کند، بلکه صرفا درگیری را طولانی خواهد کرد.