رئیس اپوزیسیون رژیم اسرائیل گفت که دولت نتانیاهو شکست خورده است و در این جنگ هیچ نوع هدف سیاسی در غزه و لبنان ندارد.

لاپید: نتانیاهو هیچ هدف سیاسی ساخته شده ای در غزه ندارد/ انحلال کابینه نزدیک است؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

یائیر لاپید، رئیس حزب مخالف و اپوزیسیون رژیم اسرائیل گفت که حزب اردوگاه دولت به ریاست بنی‌گانتس باید از دولت شکست خورده نتانیاهو خارج شود.

رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی افزود: گانتس کسی است که نتانیاهو را در این دولت ناکارآمد به عنوان نخست وزیر نگه داشته است و نتانیاهو هیچ‌گونه هدف سیاسی شناخته شده‌ای در غزه و لبنان ندارد.

گانتس رئیس حزب «اردوگاه دولت» طی بیش از هشت ماه با نتانیاهو بر سر اداره جنگ اختلافاتی داشت و با طولانی شدن جنگ و به‌تبع آن دور شدن از اهداف اعلامی آن، این اختلافات روز به روز بیشتر شد و طی هفته گذشته او رسماً تهدید کرد چنانچه پرونده مذاکرات تبادل اسرا با حماس به سرانجام نرسد، از کابینه جنگی جدا خواهد شد، این ضرب‌الاجل دیروز به پایان رسید.

رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی از حزب «اردوگاه رسمی» به رهبری «بنی گانتس» خواست از کابینه بنیامین نتانیاهو کناره‌گیری کند.

نتانیاهو نیز در واکنش به این تهدید به استعفای گانتس گفت که در صورت عملی شدن آن، مجبور خواهد شد کابینه را منحل کند. اوضاع هر روز برای ارتش اسرائیل و کابینه و حزب متبوع نخست وزیر رژیم اسرائیل سخت‌تر می‌شود و بنا به اذعان رسانه‌های صهیونیست، ارتش اشغالگر در‌به‌در دنبال نیرو است؛ چرا که با کمبود شدید نیرو و نظامی مواجه شده است.