ترور سردار سلیمانی و همراهانش توسط آمریکایی ها با واکنش های شدیدی در عراق، ایران و منطقه روبه رو شده است و اکنون اخبار و گزارش هایی درباره جزئیات جدیدی از لحظه ورود سردار به فرودگاه بین المللی بغداد تا لحظه شهادتش منتشر شده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

پس از ترور سردار سلیمانی، امروز یک منبع عراقی که با روسیه الیوم مصاحبه کرده است.

 سردار سلیمانی Qasem soleimani در هواپیمای متعلق به شرکت سوری  «اجنحه الشام» بوده، حال آنکه مقامات عراقی نمی دانستند شخصیت عالی رتبه یا مهمی در این هواپیما حضور دارد.
سردار سلیمانی در ساعت ۱۱:۳۰ شامگاه شب جمعه با این هوایپما به فرودگاه بغداد باید می رسید اما به دلیل تاخیر در بلند شدن هواپیما از فرودگاه سوریه، هوایپما یک ساعت پس از زمان مشخص شده به فرودگاه بین المللی بغداد رسید.
 این منبع مطلع ادامه داد: هواپیما جلوی درب شماره ۲۱ فرودگاه بین المللی بغداد توقف کرد.

ویژه:

آخرین عکس سردار سلیمانی قبل از ترور


سردار سلیمانی از ورودی های رسمی فرودگاه عبور نکرد بلکه دو خودرو نزدیک هواپیما منتظرش بودند که سوار یکی از آنها شد و قبل از مسافران باند فرودگاه را ترک کرد.
بنابر گفته این منبع، زمانی که حمله صورت گرفت، مقام های امنیتی در فرودگاه به طور غیررسمی از مسافران پرسیدند که آیا شخص مهمی هم در هواپیما بود یا نه؟ برخی گفتند بله ما قاسم سلیمانی را دیدیم.  سپس مقام های امنیتی در همان ساعت شروع به بازجویی از برخی مسافران و نماینده شرکت هواپیمایی کردند که گفت من مسافران را نمی شناسم و همه مثل هم هستند.
این منبع افزود،  بعد از بازنگری دوربین های فرودگاه بغداد، دو خودرو مشاهده شد که در انتظار سردار سلیمانی بودند. هیچ کس بعد از این حادثه دستگیر نشد اما تحقیقات در سطح عالی ادامه دارد.
سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸  نفر دیگر بامداد دیروز (جمعه) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

سردارسپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی»
اخبارهای منتشره حاکی از آن ست که مسئولان عراقی تحقیقاتی را درباره روشن شدن جزئیات این حادثه آغاز کرده اند.
شبکه خبری اسکای نیوز لحظاتی پیش مدعی شد که مسئولان امنیتی عراق تحقیقاتی را درباره خدمه پرواز هواپیمای حامل سردار سلیمانی به بغداد آغاز کرده و در این راستا دو تبعه سوری و عراقی را بازداشت کرده است.
طبق این خبر، بازجویی از کارمندان فرودگاه بغداد بعد از شهادت سردار سلیمانی آغاز شده تا جزئیات سفر وی به عراق و حوادثی که در حین ترور رخ داد، روشن شود.
این اقدام تروریستی دولت آمریکا به گفته رهبران کشورهای منطقه و جهان، عواقب خطرناکی می تواند برای منطقه به همراه داشته باشد و مسئول آن نیز متوجه خود آمریکاست.

تصاویری از مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی در عراق

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی»

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی»

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی»

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی»

 

 

آیا این خبر مفید بود؟