روزنامه کیهان: نشریه «فایننشال‌تایمز» گزارش داده است که دولت آمریکا در تلاش برای ایجاد ناآرامی ‌و تظاهرات در ایران، از شرکت‌های فناوری ارائه‌دهنده فیلترشکن و «وی‌پی‌ان» حمایت مالی می‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

روزنامه کیهان : نشریه «فایننشال‌تایمز» روز یک‌شنبه به نقل از منابع مطلع نوشته است که دولت آمریکا به امید کمک به ایجاد ناآرامی‌ و اعتراض عمومی ‌در ایران، از شرکت‌هایی که به دور زدن فیلترینگ در ایران کمک کنند، پشتیبانی مالی می‌کند.
بنابراین گزارش، دولت آمریکا از سال ۲۰۱۸ همزمان با شکل‌گیری برخی ناآرامی‌ها در ایران، تلاش برای تسهیل ارتباط میان شرکت‌کنندگان در ناآرامی‌ها و اعتراضات را تسریع کرده است.
فایننشال تایمز با‌ اشاره به حمایت مالی آمریکا از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات فیلترشکن و «وی‌پی‌ان»، نوشته است که بسیاری از ایرانی‌ها برای دور زدن فیلترینگ از وی‌پی‌ان استفاده می‌کنند، بی‌آنکه بدانند بسیاری از این ابزارها و شرکت‌ها از سوی واشنگتن پشتیبانی مالی می‌شود.

به گزارش این رسانه، دولت آمریکا علاوه‌بر پشتیبانی از نرم‌افزارهای مقابله با فیلترینگ در تلاش است تا ابزارهای تازه برای ارتباط بدون اینترنت را هم پشتیبانی کند. ازجمله این ابزارها نرم‌افزارهای پیام‌رسان بلوتوث و نظیر به نظیر (Peer- to- peer) است.

به گزارش فارس، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در این مورد گفته است: «ما با شرکت‌های فناوری کار می‌کنیم تا به جریان آزاد اطلاعات کمک کرده و ابزارهایی برای دور زدن [فیلترینگ] ارائه کنیم. ما قادریم از وی‌پی‌ان‌هایی که به ایرانی‌ها اجازه می‌دهند از اینترنت استفاده کنند، پشتیبانی [مالی] کنیم».


 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .