ایرنا- فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر این که در هر نقطه‌ای از تهدید آمادگی لازم را داریم گفت: دکترین ما یک دکترین دفاعی است و ما به هیچ وجه قصد تعرض به هیچ کشوری را نخواهیم داشت اما پاسخ رفتارهای تروریستی را با قدرت خواهیم داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده روز شنبه در دیدار با وابستگان نظامی کشورهای دوست که بمناسبت سالروز نیروی هوایی برگزار شد گفت: امروز با افتخار چهل و یکمین سالگرد حماسه ای ماندگار را گرامی می‌داریم که متکی بر اخلاص، عزم راسخ و درک صحیح از تحولات و رویدادهای آن زمان بود.

وی افزود: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آن روز، پیوستگی و جوهره حقیقی خود را به خوبی بین ملت ایران و جهانیان نشان داد و شکننده ترین ضربات را بر پیکر رژیم شاهنشاهی وابسته به استکبار جهانی وارد آورد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به بیعت تاریخی کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام راحل(ره) ادامه داد: در نوزدهم بهمن ۱۳۵۷ نظامیان متعهد نیروی هوایی ارتش، با حضور در اقامتگاه رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بیعت با حضرت امام خمینی(ره)،سند افتخار، حماسه، رشادت و ایمان را در برگ‌های زرین انقلاب اسلامی به ثبت رسانید.

امیر نصیرزاده خاطر نشان کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب هویت جدید خود با بیرون راندن مستشاران نظامی و غلبه بر تحریم‌های ظالمانه پس از انقلاب اسلامی، تمامی پرنده های خود را با بهره‌گیری از دستان توانمند متخصصین فنی خود اورهال، بهینه سازی، تعمیر و نگهداری و در راستای تامین امنیت ایران به کار گرفت و با اتکا به همین توانمندی در ۸ سال دفاع مقدس در برابر دشمنی که به وسیله کل دنیا حمایت می شد، به پیروزی رسید.

وی اضافه کرد: این نیروی خوشنام پا را فراتر گذاشته و اقدام به طراحی و ساخت هواپیماهای شکاری_ بمب افکن صاعقه، کوثر و آموزشی یاسین کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به دستاوردهای دفاعی و نظامی نهاجا پس از انقلاب اسلامی گفت: نیروی هوایی ارتش برای رسیدن به یک نیروی کارآمد در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از هیچ کوششی دریغ نداشته و با تلاش فراوان و همکاری دانشمندان جوان اقدام به ساخت انواع مهمات هوا پایه همچون موشک‌های هوا به هوا، هوا به زمین با برد های گوناگون، موشک‌های ضد راداری، بمب های نقطه زن، نسل جدید موشک های لیزری برد کوتاه و بلند، بمب‌های هوشمند دور ایستا با برد بلند، تولید و بکارگیری انواع پهپاد با قابلیت های مختلف و همچنین ساخت انواع شبیه سازها کرده که طی سال‌های اخیر، بارها و بارها در رزمایش های مختلف به نمایش گذارده شده است.

وی خطاب به وابستگان نظامی حاضر در مراسم تصریح کرد: اطمینان داشته باشید که توان نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و اقتدار عظیم آن، برای همسایگان ما و هیچ یک از ملت‌های جهان تهدید نبوده، بلکه در برقراری صلح و امنیت و دفاع از تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران به کار می‌رود.

امیرنصیرزاده اظهار داشت: ما پیشرفت‌های خود را مرهون تدابیر حکیمانه و رهنمودهای راهبردی فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) می‌دانیم که ما را به این باور رسانید که به خود متکی باشیم، از این رو ما امروز، پس از گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، با همدلی و تلاش فرماندهان و متخصصان نیروهای مسلح، در اوج وحدت عمل، برای خلق قدرت هوایی جدید و اعمال آن در همه ابعاد جنگ، در هر نقطه‌ای از تهدید آمادگی لازم را داریم.

وی ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی آمریکای جنایتکار در شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش گفت: شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یارانش به دنیا ثابت کرد که آمریکا نه تنها حامی اصلی تروریسم در جهان است، بلکه در کنار رژیم صهیونیستی به تروریسم دولتی نیز تبدیل شده که با اینگونه رفتارهای تروریستی صلح و امنیت منطقه را به خطر انداخته است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به حضور میلیونی ملت ایران اسلامی در تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اذعان کرد: مردم انقلابی کشورمان در پاسخ به این جنایت، حماسه‌ای عظیم آفریدند و با حضور میلیونی خود در مراسم تشییع آن شهید والامقام، ضمن ابراز همدردی، به آمریکای جنایتکار نشان دادند که همواره و در همه حال حامی انقلاب و حافظ دستاوردهای عظیم آن خواهند بود و اینگونه رفتار های تروریستی را هرگز برنمی نمی تابند.

امیرنصیرزاده تاکید کرد: دکترین ما یک دکترین دفاعی است، لذا ما به هیچ وجه قصد تعرض به هیچ کشوری را نداشته و نخواهیم داشت اما پاسخ رفتارهای تروریستی را با قدرت خواهیم داد. ما معتقدیم اسلام دینی است که از صلح و آرامش حمایت می‌کند و انسان ها قبل از تجهیز دانش نظامی، بایستی به سلاح اخلاق و معنویت فراگیر، مجهز شوند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: پیوند مستحکم و منطقی و همه جانبه کشورهای جهان برای احترام به شخصیت و شأن همه انسان‌ها، می‌تواند در یافتن و پیمودن راه علاج افزون‌طلبی موجود در جهان معاصر و سپردن میراث همدلی و جهان بدون جنگ به فرزندانمان، تاثیرات عمیقی بر جای بگذارد.