سایت العالم : نشریه ناشنال اینترست با انتشار مقاله ای خاطرنشان کرده که رژیم صهیونیستی باید از سامانه موشکی " لبیک" ایران بترسد و همواره نگران باشد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بنابر گزاش اسپوتنیک، مایکل پک در مقاله ای در نشریه آمریکایی نشنال اینترست با اشاره به سامانه موشکی "لبیک" ایران نوشته این سامانه، موشک های هدایت شونده سطح به سطح را به تسلیحات هدایت شونده، تبدیل کرده است.

نشنال اینترست به نقل از هفته نامه "جینز دیفنس" خاطرنشان کرده که سامانه لبیک شبیه واحدهای هدایت کننده ای است که در موشک های سوخت جامد از خانواده فاتح-110 به کار می رود، گرچه چهار سطح سه ضلعی کنترل آن تغییر کرده است. در خصوص موشک های خانواده فاتح-110 این تجهیزات بین موتور و کلاهک موشک نصب می شود تا آن را هدایت کند. به نظر می رسد که این موشک ها با موشک های سنگین زلزال همخوانی دارند."

نشنال اینترست تصریح کرده که این تحولات نگرانی کارشناسان اسرائیلی را برانگیخته است، زیرا خاطرنشان می کنند که حزب الله که آن را ارتش نیابتی ایران خوانده، حدودا 150 هزار موشک در زرادخانه خود دارد که به سمت اسرائیل نشانه رفته اند و در حال حاضر بیشتر این موشک ها، تسلیحات "کم اثر" هستند.

نشنال اینترست: چرا اسرائیل باید از سامانه موشکی "لبیک" ایران بترسد؟"اوزی روبین" کارشناس امور دفاع موشکی در مصاحبه با تایمز اسرائیل گفته، در خصوص مساله تبدیل، اتفاق جدیدی رخ نداده است، آنها در چندین سال گذشته این کار را کرده اند. و تا همین جا هم تجهیزات مبدل را برای موشک های خانواده فاتح-110 نشان داده اند.

مساله جدید، ایرودینامیک بال های موشک ها است – که بسیار منحصر به فرد بوده که تا به امروز در ایران و هیچ کشور دیگر دیده نشده است. تکیه بر طراحی بومی به جای کپی برداری از نمونه های مشابه، بیانگر اعتماد به نفس (ایرانی ها) است. هدف از به کار گیری این ایرودینامیک منحصر به فرد، احتمالا افزایش قدرت مانور این موشک های تغییر یافته است.