«پاد اخلالگر» و «جستجوگر ضد رادار» رونمایی شد

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

در چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و امنیت که در محل سالن اجلاس سران برگزار شد از دو دستاورد علمی جدید سپاه رونمایی شد.

یکی از این دستاوردها پادِ اخلالگر باندِ پهن با نام و یاد شهید عبدالله باقری می‌باشد که وسیله‌ای است برای اخلال در سامانه‌های راداری تا کارایی آنها کاهش یابد. این اخلالگر در رادار سامانه پدافندی و جنگنده‌ها و ناوها عمل اخلال را انجام می‌دهد و سبب می‌شود که کارایی سامانه راداری دشمن کاهش یابد و یا دچار مشکل اساسی در عملیات جستجو و رهگیری شود.

سامانه جستجوگر ضدرادار شهید محمدرضا دهقان، دو دستاورد جدید علمی سپاه هستند که در این کنگره از آنها رونمایی شد. این سامانه یک جستجو گر (سیکر) ضد رادار باند S مناسب برای انواع پهپادها و موشک‌های ضدرادار می‌باشد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، این سامانه دارای توانایی جستجوی رادارها در باند S می باشد و رادارهای موجود در منطقه جلوی خود را در دسته بندی و آشکار می نماید و سپس بر روی رادار مورد نظر به صورت انتخابی و یا خودکار قفل می نماید. بعد از قفل روی هدف، اطلاعات لازم جهت هدف قرار دادن رادار مورد نظر به عملگرها و یا واحد کنترل پهپاد و یا موشک صادر می شود.

همچنین پایگاه خبری تحلیلی بسیج قوه مقننه به آدرس www.basijmajles.ir نیز در این کنگره رونمایی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .