به نظر نمی رسد که حکومت سعودی قصد تمایز قائل شدن بین اختلافات سیاسی و فاجعه های انسانی را داشته باشد. این یک نقص بزرگ برای عربستان محسوب می شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رای الیوم نوشت: محمد جواد ظریف در راستای مقابله با کرونا، یک عبارت بسیار مهم گفت: «ویروس ها بین انسان ها تمایزی قائل نمی شوند و با انسان ها نیز نباید در مبارزه با ویروس تبعیض امیز رفتار شود.»
به گزارش «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده  است: دولتهای کمی با درخواست کمک ایران همراهی کردند، که در رأس انها، کویت، امارات و قطر هستند؛ همچنانکه کویت ده میلیون دلار به ایران کمک کرد؛ امارات روز دوشنبه دو هواپیما حامل کمک های پزشکی خود را به ایران فرستاد و شیخ تمیم بن حمد، امیر قطر نیز کمک های پزشکی این کشور را چند روز پیش از امارات و کویت، برای همسایه ایرانی اش ارسال کرده بود.

مساله جالب توجه، تماس تلفنی شیخ عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات، با همتای ایرانی اش، با وجود اختلافات بسیار بین دو کشور بود؛ تماس نادری که با استقبال دولت ایران و وزیر خارجه آن، محمد جواد ظریف مواجه شد.

آرزو داشتیم عربستان سعودی در رأس دولتهای عربی برای ارسال کمک به ملت ایران برای مقابله با کرونا باشد، که تحت فشار تحریمهای طاقت فرسای امریکا و شرایط اقتصادی سختی قرار دارد. اما به نظر نمی رسد که حکومت سعودی قصد تمایز قائل شدن بین اختلافات سیاسی و فاجعه های انسانی را داشته باشد. این یک نقص بزرگ برای عربستان محسوب می شود؛ چرا که ملت ایران یک ملت مسلمان است و در این دشواری، سعودیها وظیفه داشتند در کنار آن بایستند و تمام مسائل سیاسی دیگر را کنار بگذارند؛ همانطور که دولت های خلیج فارس چنین کردند.

موضع ایالات متحده که با ارسال کمک برای ایران و رفع تحریمهای آن در این شرایط سخت و حساس و یا حداقل، کاهش تحریمها به شکل موقتی، مخالفت می کند، شرم آور است و به نظر می رسد ایالات متحده قصد دارد به این شکل، به آرامش خاطر برسد! آنچه که برای دولتی مانند آمریکا که مدعی رهبری جهان ازاد است و احترام به حقوق انسانها می گوید، تاسف بار است.

تمام دولتهایی که در این سختی و محنت کنار ایران ایستادند و در رأس آنها چین قرار دارد، مستحق تشکر هستند؛ اما تشکر بزرگتر باید متوجه دولتهای خلیج فارس شود که مسائل انسانی را بر مسائل سیاسی مقدم دانستند

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .