عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اگر نکات بهداشتی در جهت مقابله با کرونا رعایت نشود و شاهد حضور گسترده مردم در اماکن عمومی باشیم احتمال دارد که دولت از قوه قهریه برای قرنطینه استفاده کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمدعلی پورمختار در گفت‌‌وگو با خانه‌ ملت در مورد حضور گسترده مردم در بازار و مسافرت های نوروزی در شرایط بحرانی کشور گفت: اپیدمی کرونا تنها درکشور ایران نیست بلکه در کل دنیا شیوع دارد و متاسفانه تاکنون قربانیان بسیاری داشته است، بهترین راهکار درمان این بیماری حضور کمتر در مجامع عمومی علی‌ا‌لخصوص بازار و سفر است تا امکان کنترل این بیماری مهیا شود.

 نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی افزود: از ابتدای شیوع این بیماری برحسب نیازهای مردم ضرورتی به قرنطینه نبوده است در شرایط فعلی بهترین راهکار رعایت مردم است، متاسفانه با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال شاهد حضور کل اعضای خانواده در بازار به بهانه خرید شب عید بودیم بدون رعایت اصول بهداشتی، این بیماری با گذشت زمان دامن افراد  بیشتری از جامعه را می گیرد.

نیاز به استفاده از جبر برای قرنطینه افراد نیست

وی ادامه داد: با هشدارهایی که وزارت بهداشت می‌دهد و آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کووید19 متاسفانه بیشتر مردم بیماری را جدی نگرفته‌اند و با مرور زمان ترس چند روز اولیه آنها از بیماری از بین رفته است، با بی‌توجهی مردم نه تنها زنجیره انتقال این بیماری قطع نمی‌شود حتی روز به روز به تعداد قربانیان این حادثه هم افزوده می شود، با تمام این شرایط باز از طرف مسئولان تاکید می‌شود نیاز به استفاده از جبر برای قرنطینه افراد نیست، امیدوارم نیازهای اولیه مقابله با این بیماری که به خوبی در کشور تولید می‌شود در اختیار مردم قرار بگیرد.

قرنطینه تبعات بعدی به همراه دارد

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: اگر نکات بهداشتی رعایت نشود و شاهد هجوم مردم در اماکن عمومی باشیم احتمال دارد که دولت  از قوه قهریه برای قرنطینه استفاده کند و در ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد آن تصمیم گیری می‌شود و بدون شک اجازه ورود و خروج افراد داده نمی‌شود، علی الحساب چنین رویکردی وجود ندارد و قرار نیست در جامعه التهاب ایجاد شود و مردم از ترس قرنطینه به فروشگاه‌ها هجوم بیاورند چرا که این کار تبعات بعدی به همراه خواهد داشت.

درمان افرادی که مبتلا به کرونا می‌شوند رایگان است و دولت هزینه آن را تامین می‌کنند

نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: درمان افرادی که مبتلا به کرونا می‌شوند رایگان است و دولت هزینه آن را تامین می‌کنند و کسانی که علائم اولیه را دارند در بیمارستان قرنطینه می‌شوند، اگر آزمایشات این بیماران مثبت اعلام شود تمام هزینه‌های آن به صورت رایگان از طرف دولت پرداخت می‌شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: دستگاه‌های دولتی باید بسته بهداشتی و درمانی در اختیار کارمندان قرار دهند و حضور و غیاب کارمندان به صورت شیفتی انجام پذیرد همچنین دستگاه‌های دولتی می‌تواند به صورت الکترونیکی و غیرحضوری کار کنند  .

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .