از زمان شیوع بیماری کرونا در گلستان، سپاه نینوا مانند سایر مجموعه‌ها و نهادها برای شکست این بیماری وارد میدان شده و قرار است در روزهای آینده عملیات سراسری دفاع بیولوژیک شهدای مدافع سلامت را در سراسر استان اجرا کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، با شیوع بیماری ویروسی کرونا در گلستان، سپاه نیز مانند همیشه تمام توان خود را برای کمک به مردم و شکست این بیماری وارد میدان کرده است. حضور گروه‌های جهادی و بسیجی در میدان، امید مردم را برای کنترل این بیماری افزایش داده و این گروه‌ها تبدیل به بازویی کارآمد و توانمند برای دستگاه‌های اجرایی شده‌اند.

در تازه‌ترین اقدام قرار است نیروی زمینی سپاه عملیات سراسری دفاع بیولوژیک شهدای مدافع سلامت را در سراسر استان اجرا کند.

برهمین اساس برای گندزدایی و ضدعفونی معابر و نقاط آلوده، این عملیات در استان با محوریت تیپ مردم پایه سپاه نینوا، گروه 45 مهندسی رزمی جواد الائمه (ع) و یگان 60 رزهی عمار یاسر در شهرهای گرگان، علی آبادکتول و کردکوی اجرا می‌شود.

بیشتر بخوانید

سخنگوی سپاه: برنامه‌ای برای تشییع پیکر سردار اسداللهی نداشتیم/ ملزم به رعایت تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم

سپاه لایروبی و تخلیه آب منازل سیل‌زده جنوب کرمان را آغاز کرد

سردار شریف مطرح کرد: پیشتازی حوزه بهداشت و درمان سپاه در کمک به ستاد ملی مبارزه با کرونا

عملیات سراسری گندزدایی و ضدعفونی نقاط آلوده شهرهای استان روزهای ششم و هفتم فروردین ماه برنامه‌ریزی شده است.

پیش از این نیز گروه‌های جهادی و بسیجی برای مقابله با بیماری کرونا در استان وارد میدان شده بودند. تا کنون نزدیک به 10 هزار نفر از بسیجیان استان در قالب گروه‌های جهادی برای شکست کرونا، ساماندهی شدند که از جمله می‌توان به شکل‌گیری بیش از 800 گروه درمانی اشاره کرد.

همکاری سپاه نینوای استان برای گندزدایی معابر و اماکن پرتردد در سطح شهرهای استان نیز از روزهای نخست شیوع این بیماری آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

بسیج سازندگی نیز برای تولید ماسک و گان موردنیاز کادر پزشکی استان وارد میدان شده و روزانه هزاران ماسک و لباس مخصوص کادر درمانی را در کارگاه‌های تولیدی بزرگ و کوچک تهیه و تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان می‌دهد.

غربالگری بیماران کرونایی در استان با مشارکت 5 هزار نفر از نیروهای بسیجی و کمک به گروه‌های بهداشتی نیز از دیگر اقدامات سپاه نینوای استان برای کمک به شکست کرونا ویروس است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .