ائتلاف «الفتح» عراق اعلام کرد، آمریکا که قصد حمله به مواضع گروه‌های مقاومت در عراق را دارد از بیم پاسخ این حملات، استحکامات سفارت خود را افزایش داده و تغییراتی در چینش نیروهایش ایجاد کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش فارس، «کریم علیوی» عضو ائتلاف «الفتح» شاخه نظامی «الحشد الشعبی» عراق به روزنامه «العربی الجدید» گفت، آمریکا طی مرحله پیش‌رو قصد انجام حملات و هدف گرفتن گروه‌های الحشد و سران مرتبط با آن را دارد.

وی ادامه داد: نظامیان آمریکایی از برخی پایگاه‌ها به پایگاه‌های بزرگتر منتقل شده‌اند زیرا بیم آن دارند که اگر این سربازان در پایگاه‌های کوچک باشند در معرض شلیک‌های گروه‌های مقاومت قرار بگیرند. بنابراین تمام نیروها را در پایگاه‌های اصلی جمع کرده‌اند تا تحت حمایت باشند.

علیوی سپس اعلام کرد، نیروهای آمریکایی در اقدامی پیشگیرانه استحکامات سفارت این کشور در بغداد را نیز بیشتر کرده‌اند تا وارد اجرای انجام حملات به پایگاه‌های نظامی عراق شوند.

 وی ادامه داد، آمریکایی‌ها می‌دانند هر حمله‌ای به گروه‌های مقاومت در عراق والحشد بی پاسخ نخواهد ماند به همین دلیل دنبال حمایت از نیروهای خود از موشک‌های مقاومت هستند.

علیوی سپس گفت، هیچ عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی در عراق دیده نمی‌شود و آنچه رخ داده تنها باز استقرار در پایگاه‌ای اصلی مانند «عین الاسد و حریر» بوده است.

هفته گذشته، کتائب حزب‌الله از شاخه‌های سازمان الحشد الشعبی از یک نقشه جدید آمریکا برای حمله به مواضع نظامی عراق پرده برداشت و اعلام کرد در صورتی که این نقشه عملی شود با حمله به همه تأسیسات اقتصادی و نظامی آمریکا تلافی خواهد شد

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .