عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تعطیل کردن ناوگان ریلی پایتخت ( مترو) در شرایط حساس کنونی کشور تاکید کرد و از ستاد مقابله با کرونا خواست در خصوص تعطیلی ناوگان عمومی شهر به ویژه خطوط مترو تجدید نظر کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قاسم میرزایی نکو در گفت و گو با خانه ملت؛ با بیان اینکه تعطیلی ناوگان عمومی درون شهری اعم از اتوبوسرانی و متروی تهران تا پایان تعطیلات به منظور کنترل بیماری کرونا به ستاد ملی کرونا پیشنهاد شده که متاسفانه مورد مخالفت قرار گرفته است  گفت:  اگر بخواهیم کرونا را در تهران کنترل کنیم، باید حمل و نقل عمومی را به ویژه ناوگان ریلی (مترو) را در شهر تهران تعطیل کنیم .

وی با بیان اینکه شرایط به گونه ای است که باید تنها به شبکه حمل و نقل اضطراری اکتفا کنیم تصریح کرد: میتوان اتوبوس را با کاهش خدمات رسانی و رعایت فاصله مسافران ، مدیریت کرد اما معتقدم مترو یکی از مواردی است که باید بطور کامل تعطیل شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات سایر کشورها در تعطیل کردن خطوط مترو به عنوان یکی از راهکارهای اصلی مقابله با انتشار ویروس کرونا ، از تعطیل نکردن ناوگان عمومی شهر با تاکید بر خطوط مترو انتقاد کرد و گفت: گرچه باید استدلال های اعضای ستاد مقابله با کرونا را در این زمینه بشنویم اما به شخصه معتقدم مترو یکی از شاه راهای اصلی چرخه ی انتقال ویروس است.

میرزایی نکو تاکید کرد: برای مقابله با این بیماری و کنترل و مدیریت چرخه ی انتقال ویروس باید همبستگی بیشتری در تصمیم گیری داشته باشیم.

نماینده مردم دماوند و فیروز کوه در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از پزشکان و پرستاران  که در خط مقدم جبهه ی سلامت جامعه در تلاش هستند گفت: تصمیماتی مانند تعطیلی ناوگان عمومی شهر، تعطیل کردن پارک ها و ممانعت از ترددهای غیر ضروری در شهر با کاهش چرخه ی انتقال، هجمه ی مراجعه بیماران را به مراکز پزشکی کاهش خواهد داد و از فرسودگی این قشر در خدمات رسانی خواد کاست.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی  از اعضای ستاد مقابله با کرونا خواست در خصوص تعطیلی ناوگان عمومی شهر به ویژه خطوط  مترو تجدید نظر کنند.

میرزایی نکو در ادامه با بیان اینکه  بطور حتم شهروندان هم شرایط حساس کنونی را در شهرها درک میکنند و آن دسته از شهروندانی که باید در محل  کار خود حاضر باشند وضعیت تردد خود را با شرایط به وجود آمده وفق خواهند داد پیشنهاد کرد: مترو را تعطیل کنند و به جای آن مانند برخی روزهای خاص، خدمات اتوبوس و تاکسی را رایگان به شهروندان ارایه دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .