نشنال اینترست در گزارشی به سیاست ترامپ در مورد ایران پرداخت و نوشت: در مورد ایران، ترامپ نه تنها نتوانسته به سیاست‌های مقابله‌ای پایان دهد، بلکه او فعالانه مسیری را دنبال کرده است که آمریکا را در آستانه یک جنگ جدید در خاورمیانه قرار داده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از نشنال اینترست، ایالات متحده هزاران دلار برای حفظ تسلط نظامی در خاورمیانه هزینه کرده است. آمریکا این کار را به نام ایجاد ثبات در منطقه و امنیت برای آمریکا انجام داده است. هیچ یک از این اهداف محقق نشده است. مداخلات آمریکا در خاورمیانه با تحریک متحدان ایالات متحده برای متوقف کردن دیپلماسی منطقه‌ای، منطقه را بی‌ثبات کرده است. این در حالی است که بسیاری از مردم آمریکا با مشکلات اقتصادی مواجه هستند.

سیاست ترامپ در مورد ایران بسیار نگران‌کننده است. درست است که ترامپ تاکنون هیچ یک از جنگ‌های بی‌پایان را پایان نداده است، اما در مورد ایران، ترامپ نه تنها نتوانسته به سیاست‌های مقابله‌ای پایان دهد، بلکه او فعالانه مسیری را دنبال کرده است که آمریکا را در آستانه یک جنگ جدید در خاورمیانه قرار داده است. سیاست فشار حداکثری درد و رنج بزرگی را بر اقتصاد ایران وارد کرده است - با این وجود، سه سال پس از اعمال مجدد تحریم‌ها، ترامپ نه تنها نتوانسته به هدف خود برسد، بلکه در بیشتر موارد، تهران سیاست‌هایی را که واشنگتن در پی تغییر آن بوده، تشدید کرده است.