فعال اصلاح طلب گفت: برای یک جریان اصلاحی که معتقد به حفظ اصل نظام و مشروعیت آن و نهادهای تحت پوشش نظام است، نباید کاهش مشروعت انتخابات که به تضعیف نظام منجر می شود، خشنود کننده باشد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بهزاد نبوی فعال اصلاح طلب و وزیر کابینه میرحسین موسوی در گفت و گو با روزنامه سازندگی ضمن مخالفت با تحریم انتخابات گفت: اصلاح طلبان هرگز از عدم مشارکت فعال در انتخابات سود نبرده و نخواهند برد.

وی افزود: برخی از اصلاح طلبان بر این باور بوده و هستند که کاهش مشارکت مردم در انتخابات مشروعیت آن را زیر سوال خواهد برد حال آنکه برای یک جریان اصلاحی که معتقد به حفظ اصل نظام و طبعاً مشروعیت آن و نهادهای تحت پوشش نظام است، علی القاعده نباید کاهش مشروعت انتخابات که به تضعیف نظام منجر می‌شود خشنود کننده باشد.

نبوی تاکید کرد: تاریخ انتخابات در جمهوری اسلامی نشانگر آن است که هیچ دوره‌ای به جز دوره اخیر مشارکت کمتر از ۵۰ درصد نبوده است که در استاندارد جهانی نشانه عدم مشروعت نظام نمی‌باشد.

وی همچنین گفت: حتی مشارکت ۴۲ درصدی این دوره از مجلس نیز در استاندار جهانی قابل قبول است. لذا تشویق مردم به عدم مشارکت یا حتی سکوت در این زمینه تنها سودش شکست اصلاح طلبان و میانه روها بوده و خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .