حضور ظریف در مراسم تشییع و خاکسپاری کاظم‌پور اردبیلی

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

وزیر امور خارجه کشورمان امروز در مراسم تشییع و خاکسپاری حسین کاظم‌پور اردبیلی دیپلمات و نماینده ایران در اوپک حضور یافت.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) در مراسم تشییع و خاکسپاری حسین کاظم‌پور اردبیلی دیپلمات و نماینده ایران در اوپک شرکت کرد.

در این مراسم بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و سید عباس موسوی سخنگوی دستگاه دیپلماسی نیز حضور داشتند.

EcicGB3rL7ea

وزیر امور خارجه ایران دیروز (شنبه) نیز در پیامی درگذشت کاظم‌پور را تسلیت گفت.

ظریف در این پیام عنوان کرد: برادر بزرگوار، دوست صادق و همکار عزیزم حسین کاظم پور اردبیلی دیپلمات برجسته و کم نظیر کشورمان ضایعه بزرگی برای جامعه دیپلماسی است. این شهید زنده هفت تیر در تمامی چهار دهه گذشته از وزارت تا سفارت و از معاونت وزیر تا عضویت هیات عامل اوپک همواره مدافعی تیزهوش و باصلابت برای منافع ملی و مشاوری امین و دقیق و صریح برای مسئولین جمهوری اسلامی ایران بود. خانواده وزارت امور خارجه در طول سه ماه گذشته دو حسین را از دست داده که هر دو نمونه خدمتگزاری بی پیرایه و صادقانه برای مردم دلاور ایران بودند. 


ریحانه پارسا و مهدی کوشکی خواننده شدند+فیلم

عکس حاملگی همسر استراماچونی؛ سومین فرزند در راه است


حسن روحانی رئیس جمهور و علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز در پیام‌هایی درگذشت کاظم‌پور اردبیلی را تسلیت گفتند. علاوه بر این، جمعی از سفرا و دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران نیز در پیام‌هایی درگذشت این دیپلمات را تسلیت گفتند.

گفتنی است، حسین کاظم پور اردبیلی دیپلمات باسابقه و برجسته که چندی پیش به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستانی در تهران در کما بود، دیروز (شنبه) ۲۷ اردیبهشت ماه درگذشت.

کاظم‌پور اردبیلی در سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۰ در کابینه محمدعلی رجایی، عهده‌دار وزارت بازرگانی بود. از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۴ در جایگاه معاونت اقتصادی وزیر امور خارجه فعالیت کرد و از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۹ نیز عهده‌دار معاونت امور بین‌الملل وزیر نفت و عضو هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران بود.

OgUxyRqLq3nK

وی همچنین از ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۴ به عنوان سفیر ایران در ژاپن مشغول به فعالیت بود و از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۷ نیز نمایندگی ایران در اوپک را بر‌عهده داشت.او از سال ۱۳۹۲ به بعد نیز به عنوان نماینده ایران در اوپک به فعالیت پرداخت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .