معاون سفیر تهران در بغداد گفت که ایران آماده بازگشایی گذرگاههای مرزی با عراق و از سر گیری تبادلات تجاری و انتقال کالاست.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرگزاری فارس، «موسی طباطبایی» معاون سفیر ایران در عراق گفت که تهران آماده بازگشایی تمامی گذرگاههای مرزی با رعایت تمامی موازین بهداشتی است.

او به وبسایت المربد عراق گفت که ایران امیدوار است طرف عراقی تمامی مقدمات لازم برای از سر گیری تبادلات تجاری را فراهم سازد و این اقدام در راستای منافع دو ملت عراق و ایران است.

 طباطبایی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی گذرگاههای مرزی با منطقه کردستان عراق باز است و انواع کالاها از این گذرگاهها عبور می‌کند؛ افزود: «ما تمامی تجهیزات لازم برای تست کالاها و افراد جهت اطمینان از عدم آلودگی به ویروس کرونا را آماده‌ کرده‌ایم تا هیچ نگرانی در خصوص انتقال ویروس از ایران به عراق یا بالکعس وجود نداشته باشد.»

معاون سفیر ایران در بغداد، همچنین گفت که ۸۰ درصد گذرگاههای مرزی میان ایران با همسایگان خود از جمله ترکیه، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و آذربایجان و همچنین گذرگاههای مرزی با منطقه کردستان عراق باز است و تبادلات تجاری و انتقال کالا تحت تدابیر پیشیگیرانه انجام می‌شود.

طباطبایی در خصوص از سر گیری پروازهای میان دو کشور نیز گفت که سخن گفتن در این خصوص هنوز زود است و در حال حاضر بازگشایی گذرگاههای زمینی اولویت دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟